Меган Маркл е навистина чекор поблиску да стане претседател! Еве зошто наскоро неа и принцот Хари ќе ги видиме во Белата куќа

18 ноември, 2020
51937088_304


Можевме да видиме многу повеќе војводи и војвотки од Сасекс во следните месеци откако се појавија обвинувања дека принцот Хари и Меган Маркл ќе соработуваат тесно со новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис, пренесува entertaintimes.com. Принцот и неговата сопруга Меган требаше да присуствуваат на неколку настани во Белата куќа, а кон крајот на минатата недела беше откриено дека принцот Хари и Џо Бајден, а особено неговата сопруга Џил Бајден, се во многу блиски односи.

Џил Бајден се спријатели со принцот на Обединетото Кралство пред осум години. Се чини дека двајцата се сретнале во 2012 година кога присуствувале на прием за американски и британски ранети воини во резиденцијата на британскиот амбасадор во САД и се верува дека се поврзани со воено искуство. Принцот Хари служеше како капетан на британската кралска армија повеќе од 10 години и дури двапати беше на турнеја во Авганистан. Од друга страна, Џил Бајден имаше син кој беше во американската армија. Понатаму, Џил го зацврсти пријателството со принцот Хари откако присуствуваше на Игрите на Invictus во 2014 година, кои беа дизајнирани да соберат средства за ранети воени херои, а беа дизајнирани и лансирани од принцот Хари. Принцот Хари го запозна новоизбраниот претседател Џо Бајден пред четири години, кога Џо и Џил присуствуваа на настан на кој присуствуваше Хари. Една година подоцна, принцот Хари исто така ги запозна Меган Маркл со Џо и Џил Бајден на споменатите Игри на Invictus, што се одржаа во 2017 година во Торонто, Канада.

Моќната политичка двојка оттогаш е страствен поддржувач на Игрите на Invictus на принцот Хари, а со кралскиот пар кој сега живее на територијата на САД, најверојатно претседателот и првата дама ќе сакаат нивна поддршка.

Претходно, исто така беше откриено дека Меган Маркл ќе работи со Камал Харис. Харис покажа поддршка за Маркл за време на претседателската кампања, користејќи во своите изјави неколку цитати од говорите на војвотката на Твитер, и соодветно на тоа Меган треба да седне со потпретседателката на Соединетите држави за да разгледа прашања што ја засегаат нацијата и светот, а сонот на Меган еднаш да стане претседател на Соединетите држави и како таква, важна личност која одлучува за сè, го прави тоа сè пореално.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi