Меган Маркл и Принцот Хари ќе имаат уште едно бебе на пат до декември според астрологот на принцезата Дијана

9 јуни, 2020
тѕтрѕтр

Принцот Хари и Меган, војвотката од Сасекс го прифаќаат својот нов живот надвор од британското кралско семејство. Парот, заедно со нивниот едногодишен син, Арчи Харисон се преселиле од Велика Британија до родниот град на војвотката ЛА. Во Калифорнија, паровите волонтирале и соработувале со своите добротворни цели преку Зум. Како и да е, ова прекинување им овозможи и многу неопходно квалитетно време како семејство.

Иако парот сè уште официјално не ја започнал нивната фондација „Archewell“, знаеме дека тие прават планови да ја започнат оваа нова фаза од нивните животи и кариери, правејќи го она што го сакаат користејќи ја својата платформа за добро. Покрај Мегзит и нивниот голем потег да ги вратат своите животи во нормала, еден кралски извор верува дека тие може да имаат уште едно бебе на пат во блиска иднина.

View this post on Instagram

Today, we are excited to be able to announce details for the Duke and Duchess of Sussex’s upcoming tour to Africa! 🇿🇦🇧🇼🇦🇴🇲🇼 • In just two weeks, Their Royal Highnesses will embark on this official tour focusing on community, grassroots leadership, women’s and girls’ rights, mental health, HIV/AIDS and the environment. This programme has been many months in the making, and The Duke and Duchess are eager to focus their energies on the great work being done in Southern Africa. From meeting with Archbishop Desmond Tutu to joining ‘Waves for Change’ on Monwabisi Beach, the South Africa programme will be educational and inspiring. The Duke is especially proud to continue the legacy left by his mother with her work in Angola as he joins Halo Trust again in an effort to rid the world of landmines. HRH will also travel to Malawi where he will check in on the British Army’s partnership with African Parks and will be working on the ground supporting local communities. The Duke is particularly proud to be able to deliver an exciting new initiative, a Queen’s Commonwealth Canopy three-country partnership which he designed and consulted with Governments in Namibia, Botswana and Angola to protect forest and wildlife corridors around the Okavango Delta. The Duchess will be working with local organisations to promote women and girls’ health and education, entrepreneurship and leadership. With such a textured culture and history, Their Royal Highnesses are grateful for the opportunity to connect with those on the ground in Southern Africa and to be inspired by the work being done and learn how they can be better supported. As President and Vice President of The Queens Commonwealth Trust and The Duke’s role as Commonwealth Youth Ambassador, The Duke and Duchess cannot wait to meet with young leaders mobilising change and adding to the beauty of these Commonwealth countries 🇿🇦🇧🇼🇦🇴🇲🇼 • “We look forward to seeing you soon!” • Photo ©️ PA images / Tim Graham – Getty Images / @Sentebale /@AfricanParksNetwork / @YouthAlert

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

„По две поминати години, тие се сè уште многу заљубени“, рече кралскиот експерт Кејти Никол. „Отсекогаш биле одличен тим и пар и тоа се гледа кога сте со нив. Тие работат добро заедно, и мислам дека гледајќи назад на она што јасно беше предизвикувачка и тестирачка година, една работа што едноставно успеа е нивната посветеност еден на друг и нивната љубов еден кон друг. Тие го сториле тоа заедно како двојка и мислам дека е важно да го запомните тоа “.