Меган Маркл наскоро станува она што долго време го посакувала: Уште еден престол е нејзин?!

29 септември, 2020
profimedia-0517118797

Желбата ќе ѝ се оствари

Како што открива близок извор на поранешната актерка, а денес војвотката, наскоро идната желба на Меган Маркл ќе биде исполнета. Според него, војвотката веќе некое време планира да влезе во политиката, што сè повеќе се покрива во американските медиуми. Иако и самата претходно откри дека тоа е нејзината голема амбиција, споменатиот извор тврди дека Меган е сè поблизу до тоа да стане претседателка на САД.

Откако принцот Хари и неговата сопруга се повлекоа од функцијата „постари“ членови на британското кралско семејство, тие наводно „фрлија око“ на Белата куќа, изјави извор близок на поранешната актерка за „Vanity fair“. „Една од причините зошто не сакаше да се откаже од американското државјанство е тоа што ја задржа опцијата за влез во политичкиот свет“, изјави тој за медиумите. Како што откри подолу, тој смета дека војвотката е сè поблизу до исполнување на оваа огромна желба. Како што вели, останува само да се откаже од сите титули што на некој начин би ја врзале за кралското семејство.

Така, на крајот, тој истакна дека верува дека во 2024 година може да ја видиме Меган Маркл во кандидатурата. Патем, кога само што започна да се зборува за нејзините политички амбиции, никој не ги сфати сериозно овие информации. Затоа оваа вест дека ова може да се случи за четири години шокираше многумина.

View this post on Instagram

The Sussexes are going to Netflix & chill! 🎥 Who ever said they wouldn’t be able to find a big J-O-B?! Meghan and Harry have officially signed a mega deal with @netflix to produce docuseries, feature films, scripted shows, and children's programming for the streaming platform, highlighting similar issues and themes that will be reflected through their nonprofit organization, Archewell. ❤️ There are apparently projects that are already in the works including an innovative nature docuseries and an animated series that celebrates inspiring women. @netflix has released a statement stating, "We're incredibly proud they have chosen Netflix as their creative home and are excited about telling stories with them that can help build resilience and increase understanding for audiences everywhere.” The Duke and Duchess have also issued their own statement stating, “Our lives, both independent of each other, and as a couple have allowed us to understand the power of the human spirit: of courage, resilience, and the need for connection. Through our work with diverse communities and their environments, to shining a light on people and causes around the world, our focus will be on creating content that informs but also gives hope. As new parents, making inspirational family programming is also important to us, as is powerful storytelling through a truthful and relatable lens.” WHO’S EXCITED FOR THIS?! Grab the popcorn!!! This is gonna be good!!! 🎉📺🍿

A post shared by Meghan Markle (@hrhofsussex) on

Колин Кембел, авторка на книга за Меган, еднаш рече дека ако навистина оди по тој пат, мора да биде многу внимателна. „Ако сака да го постигне тоа, ќе мора да биде многу внимателна да не биде поврзана со расизам или пријатели кои ја поддржуваат“, рече неодамна таа. Меган се чини дека е многу добро свесна за тоа бидејќи неодамна јавно се одрече од 40-годишната пријателка и модна стилистка Џесика Мулорни, која беше отпуштена поради расистички изјави од минатото.