Меган Маркл обвинета за абортирањето, откако сподели потресителна вест за нејзиниот абортус!

27 ноември, 2020
megan

Меган Маркл е уште главна тема откако откри дека абортирала во јули оваа година, а тоа толку ги разгневи обожавателите на Меган, што тие пак ги нападнаа нејзините хејтери.

Според entertaintimes.com, @sanjbommisetty повикал еден од критичарите на Маркл на Твитер затоа што тој ја обвинил за прекинување на бременоста и објаснил дека Меган имала спонтан абортус, а не дека намерно ја прекинала бременоста.

„Дали е ова некој вид шега? Од кога нејзиното срце е скршено толку многу поради абортус? Па, таа ја прекина својата бременост пред сите да знаеме “, напиша корисник на Твитер @ mocci36b.

Друг корисник на Твитер изјави дека не може да верува дека луѓето толку многу ја мразат Маркл дури и откако дознале за нејзиниот абортус.

Криси Тајген, која исто така го загуби синот Џек пред два месеци, повика друг корисник за исмевање на спонтан абортус на Меган. Но, сопругата на Џон Леџенд подоцна го избриша својот твит и рече дека се обидува да биде подобра личност.

Еден корисник на Твитер отиде чекор подалеку и ја обвини Маркл дека го искористила абортусот како алатка за ПР. Други, исто така, ја обвинија дека бара внимание.

Корисникот на Твитер @dontjudgebylook не можеше да поверува колку луѓе ја нападнаа Маркл откако дознаа за нејзиниот абортус. Интересно е што многу од истите овие корисници на социјалните мрежи изразија сочувство до Кејт Мидлтон и принцот Вилијам кога нивното куче Лупо почина пред неколку дена.

Исто така, некои од критичарите на Меган не можеа да разберат зошто таа ќе отвори толку контроверзна тема како абортусот во форма на интервју за Њујорк пост кога таа и принцот Хари сакаат да бидат приватни.

Поддржувачите на Меган Маркл истакнаа дека војвотката не е единствениот член на кралското семејство што доживеал абортус.

Ќерката на принцезата Ана, Зара Тиндал и Софи, грофицата од Весекс, исто така го загубија своето неродено дете. Во 2001 година, сопругата на принцот Едвард, наводно, паднала дома и изгубила неродено дете поради ектопична бременост.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi