Меган признала зашто го наговорила Хари да раскрстат со кралството

29 април, 2020
Naslovna

Уште од времето кога Меган Маркл и принцот Хари се разделија од британското кралско семејство и избегаа во Канада и Лос Анџелес, се појавија разни толкувања зошто го сториле тоа, а едно од најновите е тоа што тајната ќерка на Лејди Ди ја предупредувала Меган дека принцот Чарлс е бескрупулозен убиец. Но, „Дејли меил“ сега пишува дека 38-годишната Меган се доверила на блиски пријатели и открила што навистина ја натерало да ги прекине сите врски со семејството со„сина крв“.

„Ако медиумите ја злоупотребуваа Кејт како мене, ниту едно кралско семејство немаше да го претрпе тоа. Ако медиумите континуирано ја злоупотребуваа Кејт Мидлтон, нивната политика за медиуми ќе се променеше во еден момент “, наводно им кажала Меган Маркл на своите пријатели, откри неименуван добро познат извор.

„Никој не би страдал и тој скршен и застарен систем ќе се смени. Изданијата одговорни за злобните напади ќе бидат згаснати “, рече војвотката од Сасекс, која веќе не треба да ја користи марката Сасекс Ројал.

Пријателката на Меган откри дека Меган и кажала дека разговарала со Хари дека работите само ќе се влошат и дека единственото решение е да им го вратат животот во свои раце.

 „Хари зазеде став за својата сопруга и семејството и јасно стави до знаење дека тој нема да може да функционира во сегашните околности и дека ако работите не се променат, тој ќе го напушти кралското семејство“, објасни изворот.

Тој исто така додаде дека никој не ја сфатил жалбата на Хари сериозно, па решиле драстично да ја преземат работата.

„Британските таблоиди го прогонуваат Хари цел живот и тој требаше одамна да ја прекина својата врска со нив. Системот беше расипан и Хари се обиде да го поправи. Кога тоа не функционираше, тој се грижеше за себе и за своето семејство “, изјавил пријателот на Меган.