Меланија ги засени американските избори! Изгледа СОВРШЕНО и среде ноќ, модна комбинација за која долго ќе се зборува (ФОТО)

4 ноември, 2020
8c57d90944e68b740946bcd94fd97b7568f86e59

Првата дама избра и совршена комбинација среде ноќ, а според изгледот на Иванка, јасно е кој победи.

Обраќајќи се на нацијата по повод изборните резултати на кои Доналд Трамп објави „не можат да нѐ стигнат“, сите погледи беа вперени до женскиот дел од семејството Трамп.

Изгледот на првата дама покажува дека ситуацијата околу изборите е сериозна. Елегантно како и секогаш! Меланија Трамп беше совршено облечена во 2.30 часот по полноќ, времето кога американскиот претседател ѝ се обрати на нацијата.

epa08797753 US President Donald J. Trump and First lady Melania Trump depart after speaking at an event at the White House in Washington, DC, USA, on the election night, 04 November 2020. Americans voted to choose the next President of the United States to serve from 2021 through 2024. EPA-EFE/CHRIS KLEPONIS / POOL

Бела кошула и црно сако со црни панталони одлично и прилегаат на првата дама во изборната вечер. Без непотребна шминка и пуштена коса, Меланија изгледа совршено дури и среде ноќ.

epa08797712 First lady Melania Trump looks on as US President Trump speaks on the election night at an event at the White House in Washington, DC, USA, 04 November 2020. Americans voted to choose the next President of the United States to serve from 2021 through 2024. EPA-EFE/CHRIS KLEPONIS / POOL