Меланија Трамп доби подарок од Бања Лука, таа веднаш одговори со порака

13 мај, 2020
меланија 3

Техничкиот директор на фабриката, Маринко Умишевиќ, го покажа моделот на папучи што го доби првата дама на САД, како и пораката што ја доби од неа.

“Драг господине Умичевиќ, какво прекрасно изненадување. Благодарам за прекрасниот подарок и пораката што ми ја испративте. Многу генијално од вас и многу го ценам вашиот гест. Ви посакувам многу успех во иднина”, се вели во пораката потпишана од Меланија.

12.05.2020., Tvornica obuce „Bema“, Banja Luka (BiH) – Tvornica obuce “Bema” iz Banja Luke poklonit ce bijele cipele Melaniji Trump, supruzi americkog predsjednika Donalda Trumpa, kao znak podrske za ostanak u Bijeloj kuci, rekao je tehnicki direktor Marinko Umicevic. Photo: Dejan Rakita/PIXSELL