Мерил Стрип е во брак 40 години со Дон Гамер: Несреќа ги споила иако никој не верувал во нив!

30 мај, 2020
Naslovna

Холивудската актерка Мерил Стрип може да се пофали со завидна кариера, но и исполнет приватен живот и брак што трае четириесет години.

Имено, Мерил е во брак со скулпторот Дон Гамер цели четириесет години и нивната љубовна приказна веќе започна со тоа што Мерил го загуби тогашното момче во 1978 година, кој почина од рак на белите дробови. Шест месеци по несреќниот настан, Мерил пронајде утеха во Дон Гамер, најдобриот пријател на нејзиниот брат.

Актерката имаше 29 години кога го снимаше „Крамер против Крамер“. За време на снимањето, таа остана во станот на Дон Гамер, а потоа го освои својот прв Оскар.

Само шест месеци по смртта на нејзиното момче, Мерил се ожени со Дон во дворот на куќата на нејзините родители во септември 1987 година.

Никој не веруваше дека нивниот брак ќе преживее, но тие успеаа. Дон е секогаш со Мерил за време на бројни свечени настани на црвениот тепих, пишува Стил.

Мерил и Дон имаат четири деца: музичарот Хенри Волф (37), актерките Меми (33) и Грејс (30), како и Луис Гамер (25).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi