Месечен хороскоп за ЈУНИ 2020! Сите долгови се исплатуваат!

14 мај, 2020
horoskop

Овнови, овој месец многу работи нема да функционираат онака како што сте планирале!

ОВЕН

Ако сакате промена, добрата вест е што ќе ја доживеете од прва рака овој месец. Ако не ви се допаѓа промената, но сакате да живеете стабилен ритам што никој не може да го наруши, тогаш лошата вест за вас е дека промената ќе дојде затоа што повеќе не функционираат работите вака, а вие тоа добро го знаете.Туркање на пробелмите “под тепих” не е никакво решение, само го одложувате неизбежното непотребно и си правите себеси лоша услуга.

Времето е нестабилно и со тоа вашата здравствена состојба е нестабилна. Времето многу влијае на вашата физичка и ментална состојба и нема ништо што можете да направите за тоа. Слушајте што сака вашето тело да ви каже и прилагодете на тоа, не дозволувајте да ви падне енергијата заради некои мали нешта што можете многу лесно да ги промените.

Вториот дел од месецот е помалку стресен кога станува збор за приватни и деловни планови, ќе имате повеќе слободно време и ќе можете да се посветите на своите најблиски на вистински начин. Одвојте барем еден период за да ги видите старите пријатели и да разговарате за старите добри времиња. Свесни сте дека животот на сите е сменет, но зависи од вас колку ќе дозволите тоа да влијае негативно врз вас.

БИК

Вие остварувате цели на долг рок наместо на краток рок и тоа е генерално добра работа, но сепак тие поголеми цели треба да ги поделите на неколку помали, и да ги постигнете еден по еден. Во спротивно, ќе се чувствувате заглавени и нема да можете да се концентрирате на толку многу фактори одеднаш и порано или подоцна ќе се изцрпите. Иако сакате да им покажете на сите дека сте способни и снаодливи, не е на одмет понекогаш да побарате помош од постарите колеги, особено кога не сте сигурни како треба да се стори нешто.Откривањето на емоциите никогаш не било ваша јака страна, но вашиот партнер не може да ве прочита и да знае што размислувате и што мислите за некои работи и проблеми што треба да ги решите заеднички.Мора да соработувате во вашиот партнер за да ги елиминирате сите негативни работи од вашата врска и околината.

Финансиските загуби ќе имаат многу лош ефект врз вашата ментална состојба и едноставно ќе сакате да се ослободите од сè на крајот на месецот. За жал, не е така лесно да избегате и да ги оставите најблиските членови на семејството во долгови и проблеми,треба да бидете зрели и да пронајдете начин како да излезете од долговите што е можно поскоро. Ќе бидете во искушение да преземете дополнителен долг, но вие сте свесни дека тоа само ќе ја отежни целата работа и дека дури тогаш нема да знаете што да правите.

БЛИЗНАЦИ

Драго ви е што решивте за кариера која ви овозможува да запознаете нови луѓе и дека никогаш не ви е здодевно. Исполнети сте на сите полиња и среќни сте што имате квалитетни луѓе за колегите каде нема его, нема љубомора и сите добро напредувате. Сè работи беспрекорно и тоа е резултат на заедничка работа и добра деловна клима што не може лесно да се наруши.

Вашиот партнер доста ви помага при работењето и одговорностите во домаќинството во градот, и токму затоа функционирате на беспрекорен начин. Иако вашиот партнер е личност која не покажува емоции и сите велат дека тој е прилично студена личност, вие најдобро го познавате и знаете што се крие зад таа маска, и токму затоа мислите дека сте родени еден за друг.

Поправете ја вашата исхрана ако сакате да се чувствувате подобро. Заборавете на брзата храна и пекарите, тие ве прават да се чувствувате лошо, слабо и отечено. Најверојатно, проблемот е нетолеранција кон брашното, а за да се утврди што точно, ќе мора да направите дополнителни тестови и анализи. Не си играјте со здравјето, мора да реагирате навреме и да преземете одредени чекори за вашето здравје да ви служи во иднина. Ако се сомневате дека нешто ве мачи, побарајте совет од експерт за да знаете што да направите следно.

РАК

Не е време за нови деловни соработки, а постојните одземаат многу од вашето време, така што нема да можете да одржите сè под контрола ако го проширите вашиот деловен круг. Подобро е квалитет отколку квантитет,а се исплатува на долг рок затоа што градите деловни контакти и квалитетни врски со партнерите во вашата индустрија и на тој начин стекнувате репутација и добар однос со сите.

На крајот на месецот очекувајте убаво изненадување од партнерот. Вие знаевте дека нешто се подготвува, но не можеше да претпоставите што вашиот партнер подготвува за вас. Она што најмногу ви се допаѓа кај партнерот е тоа што тој знае како да ве изненади дури и после толку време заедно,кога најмалку очекувате. Исто така, тој сè уште знае како да ве насмее и да ве расположи кога ви е најтешко, тој секогаш знае што да каже и што да прави за да се чувствувате подобро.

Физичката активност мора да дојде на прво место, ако сакате да ја подобрите вашата кондиција но и вашиот изглед. Им кажувате на сите дека не можете да ослабете и да ја донесете вашата линија до совршенство , а и како кога не се движите доволно и јадете многу слабо, не добивате доволно протеини, а витамини и минерали не се на вашата листа на храна што ја јадете редовно. Забранувајте си да јадете сè што е лошо и што ве мачи, доведете го вашиот метаболизам во подобра состојба со јадење поздраво месо, овошје и зеленчук.

ЛАВ

Нова работа е исклучително пријатна за вас, дури и повеќе отколку што очекувавте. Се плашевте дека овој нов амбиент ќе ви биде премногу непознат, но вие се вклопувате а и друштвото и колегите имаат слични ставови, така што добро се прилагодувате и заедно можете да ги организирате и закажете работните задачи. Се надевате дека квалитетните односи ќе траат што е можно подолго и дека тие ќе продолжат и во далечната иднина.

Однесувањето на вашиот партнер е променливо и навистина нема да можете повеќе да го толерирате. Вие треба да поминете барем неколку часа со партнерот за искрено да зборувате и да видите што е проблемот. Не сакате да живеете вештачки живот каде што секој живее сам, давате се од себе во една врска и очекувате да ви се врати со иста мера.

Конечно решивте да го промените вашето темпо на живот и да вклучите физичка активност барем неколку пати неделно, без разлика дали тоа е одење, трчање или подигање тегови. Го имавте испробано тоа претходно, но брзо се откажавте, сега ја донесевте конечната одлука да се придржувате до него барем неколку месеци за да видите дали ќе се чувствувате подобро со физичка активност или тоа е само мит кој не работи во пракса. Ако успеете да убедите некој од вашите пријатели да ви се придружи, ќе имате друштво и ќе ви биде полесно.

ДЕВИЦА

Ситуацијата на работа може да биде и подобра , но генерално ви се допаѓа околината затоа што сте во контакт со луѓе кои се слични на вас и кои сакаат исто како вас – да имате редовен приход и да имате слободно време за одмор и контакти после работа со пријателите и семејството. Вие не сакате да го поминете целиот свој живот на работа.

Драго ви е што имате зрела и пријатна, мирна личност до вас која реагира на секој проблем рационално и без премногу хистерија. Уморни сте од незрело однесување и дискусии за неважни работи, потребен ви е мир и рутина за да ја пронајдете вашата среќа и да бидете во можност да се фокусирате на важни работи и да постигнете некои од вашите цели во мир.

Не плашете се ако треба да одите на систематски преглед од страна на лекар во средината на месецот, тоа е рутинска постапка и ништо лошо не може да ви се случи. Се плашевте од доктори и болници уште од мали, некои луѓе го губат тој страв по некое време, но тој сè уште е присутен кај вас и не сте сигурни дали некогаш ќе можете да се ослободите од тој страв. Меѓутоа, кога ќе помине тој преглед, ќе ви биде многу полесно затоа што ќе проверите дали сè е во ред со вашето тело и дали е неопходно да промените некои работи во вашите дневни активности или не.

ВАГА

Не ви се допаѓа вашата работа и не знаете како да излезете од оваа ситуација, што е вистински пекол за вас. Во моментов нема излез, но никој не може да ви каже дали тоа ќе се случи наскоро. Мора да бидете храбри и да ја издржите новата ситуација онолку долго колку што можете.

Хармоничен однос е она за што секој човек се обидува, вклучително и вас, но вашиот партнер не го разбира или не сака да го разбере. На некои луѓе едноставно им се допаѓа кога нивната врска е бурна и со многу караници, го крева нивниот адреналин и не ги доведува во состојба на монотонија и летаргија. На крајот на краиштата, вие не сте такви, сакате мирно засолниште и спокој, сакате да седите во мир со вашата сакана личност и да уживате во тишината.

Можни се проблеми со внатрешните органи, а бубрези и уринарниот мочен меур се првите. Склони сте на инфекции и колку и да внимавате да не пиете ладно и да не бидете на ладно место, инфекцијата ќе ви се врати порано или подоцна. Ова е случај со вас и не може многу да се стори, и кога ќе се појави инфекција, обидете се да го слушате советот на вашиот лекар, кој ќе ви каже што треба да направите.

СКОРПИЈА

Незадоволен клиент е нешто што воопшто не сакате да го гледате, но се случува, без разлика дали ви се допаѓа или не, и колку и да се трудите да ги задоволите сите и да го израдувате секој деловен соработник да среќен со вашата деловна способност, секогаш ќе има некој од некоја непозната причина не е задоволен.Не е важно дали партнерот не сторил нешто што не очекувавте, но важно е ако тој не сторил нешто што ветил, едноставно не можете да го надминете тоа. Кога некој ќе ви вети нешто, веќе сметате дека е тоа завршена работа, а одложувањето и извлекувањето од ден и ден е нешто што не можете да го надминете.

Овој месец ќе имате проблеми со несоница и ова не е прв пат. Премногу посветеност и премалку време доведува до тоа, стресот што го чувствувате секој ден, притисоците на работа и од некои блиски луѓе и многу други работи доведоа до тоа да немате квалитетен сон, но сето тоа ќе се реши наскоро.

СТРЕЛЕЦ

Некои деловни контакти што не можете вечно да ги одржите, луѓето се менуваат, напредуваат или пак сакате да се обидете сами во некои други работи, тоа е дел од деловниот свет и не треба да има вмешани лични чувства. Бизнисот е бизнис, а приватниот живот е приватен живот, мора да се разграничат овие две работи ако сакате да успеете во градењето кариера.

Комуникацијата со саканата личност  може да биде уште подобра, но овој месец е таква што некако немате време да разговарате со партнерот во мир за работите што ве мачат. Порано разговаравте, понекогаш имаше повеќе време за некои заеднички активности, но брзото темпо на живот ги диктира вашите обврски и управува со вашето слободно време.

Стоматолошките проблеми повторно не ви даваат мир. Редовно одржувате орална и стоматолошка хигиена, но некои проблеми од претходните денови секогаш ви се враќаат, не знаете како да ги решите и никогаш нема да можете да ја одржите состојбата под контрола. Она што е важно е да не се дозволи инфекција и ширење на црвенило и воспаление.

ЈАРЕЦ

Вие имате право да не се согласувате со некои колеги без оглед на фактот дека тие се на таа позиција подолго време од вас. Секогаш треба да го искажете своето мислење и тоа е она што ги раздвојува квалитетните работници од оние што само се обидуваат се “провлечат ”и да кимаат со главите на сè што велат нивните претпоставени. Секогаш бидете искрени,но и одмерени, никогаш не губете ја контролата над своите емоции, особено не овој месец.

Ако сте сингл и во моментов немате време да барате љубов, можеби таа ќе ве пронајде во втората недела од овој месец. Бидете внимателни кои ве гледаат, ве следи еден пар очи, а некој мисли дека сте многу интересна и пријатна личност, а а авие сè уште не го знаете тоа. Како и да е, порано или подоцна, вашите патеки ќе се прекрстат, судбината ќе ги замеша своите прсти.

Секогаш сте имале проблем со вашиот имунитет овој период. Ако реагирате на време, можете да го спречите тоа со јадење колку што е можно повеќе природна и здрава храна без адитиви и конзерванси, а доколку не обрнете внимание на вашата диета, може да доживеете симптоми како што се замор, малаксаност и постојана потреба од сон. Ако тоа трае подоглго, најдобро е да побарате совет од доктор за тоа како да го спречите тоа и како да се чувствувате подобро.

ВОДОЛИЈА

Ова не е најдоброто време за расправии на работа сега кога толку многу нови проекти чекаат на вас. Документацијата мора да биде завршена навреме, ако сметате дека сè ќе оди непречено и без одложувања. Дискусиите и кавгите само ќе ја отежнат целата ситуација и затоа е важно сите да бидете мирни и обединети и да се стремите да постигнете заеднички цели во најкус можен рок.

Саканата личност се смени, но не ви е јасно зошто. Не постои истата страст помеѓу вас и иако знаевте дека тоа ќе се случи порано или подоцна, не очекувавте да се случи толку брзо. Порано верувавте дека заљубувањето трае многу подолго, а можеби и ќе траеше и со вас ако не се случеа некои работи и во целост се смени врската помеѓу вас и вашиот партнер. Сепак, таков е животот, можете да го прифатите или да направите нешто што ќе промени сè.

Кога станува збор за здравјето, во третиот триместар можно е да имате проблеми со болки во нозете. Постојано сте во движење и понекогаш ви се допаѓа, понекогаш не, но вашето тело страда затоа што ја надминувате вашата граница. Треба да најдете време за одмор и некои релаксирачки активности, нема смисла во животот да бидете окупирани само со работа, иако знаете дека работите толку напорно за да не размислувате за некои работи што ве мачат веќе долго време.

РИБИ

Очекувајте некои потешкотии кога станува збор за деловни идеи и нивна примена во пракса. Мислевте дека сè ќе оди непречено, но во пракса никогаш не е како во теорија, нешто секогаш се испречува на патот и ги расипува вашите планови. Загуби се очекуваат, но зависи од вас дали тие ќе бидат во поголема или помала мерка. Доколку сметате дека не можете сами да се справите со загубите, побарајте помош и поддршка од колегите.

Мора да бидете трпеливи и да чекате за вашата можност која сè уште не е на повидок. Вашиот љубовен живот отсекогаш бил во хаос и никогаш не сте биле во можност да го држите под контрола,тоа сеуште ви се случува денес и тешко дека ќе можете да го промените ксј себе. Во средината на месецот, ќе добиете можност за некои нови познаници и можеби дури и нешто повеќе од тоа.

Фокусирани сте и ништо веќе не може да ве поколеба. Кога планирате нешто, мора да го сторите тоа и да ја исполните секоја цена. Одлично се справувате во некои непредвидени ситуации и едноставно сте брилијантни кога станува збор за изнаоѓање решение, и затоа ќе можете да направите се што сакате, само ако работите доволно напорно на тоа.