Метју Меконахи откри зошто не зборувал за детали од неговите сексуални напади во своите мемоари

9 ноември, 2020
803322-metju-mekonakhi-trgnal-da-stane-sveshtenik-denes-e-megu-najplatenite-vo-kholivud

Минатиот петок, Метју Меконахи откри зошто не влегол во повеќе детали за неговите сексуални напади во своите мемоари „Гринлајтс“ на 304 страници, кои се појавија на полиците на 20 октомври. 51-годишниот добитник на Оскар напишал за тоа дека бил „уценуван“ да има сексуални односи на 15-годишна возраст и дека бил „малтретиран од маж“ на 18-годишна возраст, откако бил „оставен во несвест во задниот дел на комбе“. „На крајот на краиштата, нема ништо што сметам дека е конструктивно во врска со деталите“, рече Метју на шоуто „Тамрон Хол“.

Hit shelves October 20! Last Friday, Matthew McConaughey revealed why he didn't go into greater detail about his sexual assaults in his 304-page memoir Greenlights (pictured September 27)


„Се чувствувам како тие детали, освен ако не сум имал навистина добар конструктивен начин на којшто сум го видел тоа што може да биде пријатен за другите луѓе, се чувствував како тие детали да можеле да бидат грабнати и пријавени за воајеризам“.


„Јас пишувам и во книгата дека никогаш не сум се чувствувала како жртва“, објасни акционата sвезда. ‘Да, дали бев жртва во тие две ситуации? Секако. Но, тоа не значи дека низ животот сум го пренел чувството на „Ох бев жртва“, или дека тие два немили настани ме претворија во човекот што сум или се дури и изговор ‘.

Matthew said on The Tamron Hall Show: 'Ultimately, there's nothing that I feel is constructive about the details. I feel like those details, unless I had a really good constructive way that I saw it that could be relatable to other people, I felt like those details could have just been grabbed and reported for voyeurism'
'I've never felt like a victim': McConaughey said he didn't want to exploit his trauma because then every headline and TV show would focus on his victimization

Метју продолжи: „Тие два настана ми се случија на 15 и на 18 години. Ако ми се случеа помлад, можеби ќе бев повеќе збунет. „Но, кога ми се случија, ми беше многу јасно, дека не беа во право, не беа идеални, не беа како што треба да биде“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi