Мишел Фајфер повторно ги остави сите без здив со уште еден неверојатен талент

28 јуни, 2020
michel

Мишел Фајфер, прекрсната актерка која е запаметена по нејзините бројни незаборавни улоги, своето време во карантин го мина многу корисно занимавајќи се со нејзината голема страст-сликање.

Русокосата Американка, која привлекува око со својата класична убавина дури и на 62-годишна возраст, не е само талентирана актерка со импресивен број легендарни филмски титули, туку е и многу добра сликарка.

Мишел го објави својот автопортрет на својот Инстаграм профил

View this post on Instagram

Self portrait in recent art class.

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) on

Ова беше проследено со бројни комплименти од нејзините славни пријатели како Мелани Грифит, Наоми Вотс, Наоми Камбел … Воодушевена беше и Саша Спилберг, ќерка на Стивен Спилберг и Кејт Капшоу – таа само напиша: „Мишел !!!“.

Други дури предложија дека Мишел треба дефинитивно да направи изложба на своите дела.