МИШЕЛ ОБАМА МОЛИ ЗА ПОМОШ И СТРАВУВА ЗА СВОИТЕ ЌЕРКИ: „Секој викенд е тежок за мене“

28 август, 2020
profimedia-0399444626

Мишел Обама и нејзиниот сопруг, поранешниот американски претседател Барак Обама, работеа напорно за да им овозможат на нивните ќерки, 22-годишната Малија и 19-годишната Наташа, да уживаат во нивниот приватен живот и покрај нивните високи позиции. Но, бидејќи и двете сега студираат на универзитетот како и многу други млади луѓе, ситуацијата станува многу потешка за родителите, барем според 56-годишната Мишел.

„Секој викенд беше тежок за мене, се плашев цело време. И сега се плашам затоа што секогаш се грижам за тоа на кои забави одат, дали има алкохол таму, дали ќе пијат. Понекогаш не можам да се справам со таа грижа ако некој го слуша или го гледа ова, нека ми даде рецепт за помалку грижи “, рече со насмевка Мишел, која вели дека нејзиниот сопруг, 59-годишната Барак, е малку поопуштена поради тоа. Тој секогаш ми кажува дека не треба да се грижам толку многу, но го знам тоа и самата. Ги воспитуваме да бидат независни и постојано им кажуваме да го земат целото време на овој свет само за да се запознаат длабоко и да сфатат што сакаат да бидат. Не сакаме да обрнат внимание на она што ние го сакаме за нив или што очекува светот од нив, туку да одат во нивна насока “, заклучи таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris