Мислите дека сте се откажале од себе? Не сте единствени! Блејк Лајвли сподели селфи кое ќе ве натера да го промените своето мислење!

26 декември, 2020
белјк

Ако се чувствувате како малку запоставени кога станува збор за изгледот за време на пандемија, не грижете се – тоа им се случува на најубавите жени во светот

Американската актерка Блејк Лајвли, sвездата на познатата серија Gossip Girl, е позната по својот исклучителен изглед.

Таа е секогаш пример за совршен стил и негувана жена, но додека останува дома со семејството, не е премногу инспирирана да се облекува како на црвениот тепих.

Блејк, сподели фотографија на Инстаграм на која се гледа своето „карантинско издание“.

На тоа додаде нешто незамисливо со темни кругови, заплеткана коса и отсуство на шминка – логото на магазинот Вог! Актерката ја искористи рамката со која се претстави како насловна страница на познатото модно списание и напиша „Копирај го овој изглед. Издание за 2020 година“.

Blejk Lajvli