МНОГУ ТРОШЕЛЕ ПА БАНКРОТИРАЛЕ: Тони двапати го загуби своето богатство, Памела живеела во ПРИКОЛКА!

18 август, 2020
2303317_t_ls

Беа познати и богати, а некои од нив сега се само познати. Иако тие расфрлаат со луксуз и живеат гламурозен живот, славното проклетство „Имаш па немаш“, исто така, стигна до нив. Наместо да инвестираат пари и да инвестираат мудро, некои ги потрошија на луда забава и жени, додека за други бизнисот целосно не успеа, а само неколкумина се вратија на нозе.

50 Cent

Имаше 10 милиони, потроши 50

Раперот имаше финансиска криза во 2015 година, откако неговата поранешна девојка го тужеше за неовластено објавување на секс видео Интернет. Судот му нареди да плати пет милиони долари отштета и трошоци по петгодишно судење.

50 Cent тогаш поднесе барање за заштита од банкрот во 2015 година, што беше изненадување бидејќи се сметаше за еден од најразумните музичари во однос на штедењето и инвестирањето на средствата. Неговата верзија на банкрот му овозможи да ги контролира своите работи за да направи план и да го реорганизира неговиот имот и да избегне ликвидација. Тврдењето што го поднесе до американскиот суд за банкрот во Хартфорд, Конектикат, покажа дека раперот акумулирал десет милиони долари средства и 50 милиони долари долгови.

Николас Кејџ

Замоци и диносауруси причина за банкрот

Богатството на оваа холивудска sвезда некогаш се проценуваше на 150 милиони долари, а денес е шестпати помалку затоа што тој немилосрдно купи се и сешто. Во еден момент, Николас поседувал 15 куќи, замоци во Англија и Германија, имот вреден 25 милиони долари во Калифорнија, остров на Бахамите и проколната куќа во Америка и должел 6,3 милиони долари данок за неговиот недвижен имот.

Тој е колекционер на автомобили, имал дури девет Rolls-Royce и Lamborghini од 450.000 долари. Тој поседува череп од диносаурус вреден 70 милиони години, гробница во форма на пирамида, висока околу три метри во која сака да биде погребан вредна 276,000 американски долари, и октопод од 150.000 американски долари што, наводно, му помага во актерството. Тој исто така има завидна колекција на стрипови во вредност од 1,6 милиони долари. Тој го обвини својот поранешен партнер Самуел Левин за загубата на своето богатство, кого исто така го тужеше за ризични инвестиции. Левин еднаш изјави дека Кејџ „троши неконтролирано“ и дека треба да заработува 30 милиони долари годишно за да го одржи својот животен стил.

Памела Андерсон

Живеела во приколка

Памела Андерсон банкротираше во 2013 година кога не можеше да плати данок и реконструкција на куќа во Малибу, чии трошоци изнесуваа над еден милион долари.

Кортни Лав тогаш откри дека sвездата на „Baywatch“ живее во приколка, а таа само може да сонува за кредитна картичка. Актерката во тоа време изгледаше запоставена, а живееше со своето момче, нуркачот Џејми Пејт. Таа беше принудена да јапродаде вилата во Малибу, а во едно шоу изјави дека е „во длабок долг и дека презема многу ризици“.

Елтон Џон

Потрошил 50 милиони за 20 месеци

Елтон Џон прогласи банкрот во 2002 година. Тој купуваше недвижен имот во сите делови на светот, а на картичките правеше трошок од дури 400.000 долари месечно, па успеа да потроши 50 милиони евра за 20 месеци. Во тој период, тој потрошил 450.000 УСД само на цвеќе. Пејачот го призна тоа и рече:

  • Јас сум сингл, немам на кого да ги оставам пари. И сакам да ги потрошам. Потрошив многу на цвеќе – рече музичарот кој подоцна се ожени со својот партнер и посвои деца, па сега тој троши порационално.

Тори Спелинг

По тато поплава

Финансиите не ѝ силна точка на актерката и таа потроши повеќе отколку што заработи. Државата побара од Тори и нејзиниот сопруг Дин Мекдермот да платат даноци од неколку милиони долари или им се закануваше затвор од една година. Поради тоа, во 2015 година, таа беше принудена да позајми пари од една пријатели.

Тие ги советуваа Тори и Дина да бараат работа надвор од глума, но таа тврди дека не може да стори ништо друго. Со оглед на тоа дека имаат пет деца, тие мислеа дека таа не треба да одбие да работи, а во исто време нејзиниот сопруг и должеше на својата поранешна сопруга алиментација за една година. Тие велат дека Тори била очајна без пари и тоа што најмногу ја погодило било тоа што не можела да оди на ботокс. Тие наскоро некако успеаја да се вратат на нозе, но не како порано, кога Тори живееше од парите на нејзиниот пребогат татко, покојниот холивудски продуцент Арон Спелинг.

Тони Брекстон

Таа двапати банкротираше и повторно се збогати

Пејачката прогласи банкрот во 1998 година, а за тоа таа го обвини недоволниот прилив на пари од нејзиниот прв албум, кој направи огромен успех, но и нејзините навики на потрошувач, кои биле надвор од контрола. Иако нејзините албуми се продадоа во милионски тираж ширум светот, таа рече дека добила чек од издавачката куќа за само две илјади долари со кои не може да ги покрие сметките. Кога конечно излезе од финансиски проблеми, Тони доби своето шоу во Лас Вегас, кое беше откажано откако се разболе.

Откриено е дека Тони страда од лупус и шоуто од кое заработува милиони беше затворено. После тоа, многу спонзори ја тужеа пејачката, а нејзиниот долг беше дури 50 милиони долари. Таа беше принудена да потпише банкрот по втор пат. Таа го поврати упехот повторно благодарение на шоуто „Braxton Family Values“ во 2011 година и повторно почна да заработува пари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris