Можете ли да верувате дека има 56 години? Лени Кравиц изгледа совршено!

5 октомври, 2020
лени

Популарниот музичар ја краси насловната страница на машкото списание Men’s Health за месец ноември. На 56 години, Лени Кравиц е сè уште рок-икона и разведен татко кој одлично се согласува со неговите поранешни партнерки.

Лени Кравиц длабоко верува дека овој свет може да стане ‘нов и подобар’, а неговата порака за љубов и мир неуморно се шири понатаму, појавувајќи се на насловната страница за ноември на популарниот магазин Men’s Health.

До март тој одржуваше концерти низ целиот свет во вообичаен ритам, но потоа со почетокот на епидемијата на корона вирусот ја напушти својата куќа во Париз и фати лет кон Бахамите, мислејќи дека ќе се дружи на островот Елеутера неколку дена додека не се врати неговата летна куќа. „нормално“. Неговиот багаж веќе бил испратен во Австралија; тој слета на островите со неколку фармерки во куферот.

„Јас сè уште живеам со работи од викендите така  пет и пол месеци“, рече тој за списанието.

Во Елеутера, во една спална куќа што конечно успеа да ја претвори во својот дом по повеќе години избор да спие на плажа, тој е сам со своите две кучиња – Лерој и Јоја.

На фотографиите на Фејсбук на Лени, изгледа како прилично идилично искуство на егзил – еве го Лени, без кошула и бос, менувајќи гума на стара Volkswagen Bug Еве го Лени како свири гитара покрај мирниот син океан. Еве го Лени кој ги носи своите култури од банана дома во две полни корпи.

Убавината е во едноставноста

А сепак тој изгледа сензационално, сцените ја разгоруваат фантазијата на обожавателите ширум светот до тој степен што е тешко да се поверува дека тој веќе има 56 години.

View this post on Instagram

Afternoon Bahama rain

A post shared by Lenny Kravitz (@lennykravitz) on

На фотографиите се гледа како човек живее ретко, замислено, но не несреќно сам. Лени остана верен на самиот себе, и покрај богатството не сакаше да ги натрупува работите и, како и многу други славни, да купува недвижнини и разни статусни симболи. Како негова највредна актива, тој ја наведува гитарата на Принс, неколку дела на Ворхол на sидовите на еден стан во Париз, кошулата на он Ленон, танцовите чевли на Џејмс Браун и пар чизми на Мухамед Али, во комплет со мала исушена дамка од вистинската крв на Али.

Тој е последната масовна културна рок-sвезда што постои, бидејќи никој друг не е подготвен несвесно да ги отелотвори сите противречни архетипови на таквата професија – сензуалност и декаденција без оптоварување со материјално, но исклучиво ментално и физичко уживање.

View this post on Instagram

Being free is a state of mind. #believe

A post shared by Lenny Kravitz (@lennykravitz) on

Тајната на младоста

Тој наполни 56 години во мај, но навистина можеше да помине за маж најмалку две децении помлад. Тој со задоволство ја открива тајната на својата младост – го сака својот живот и ужива во него.

Повеќето денови на островот Лени се буди и ги проверува своите посеви и зеленчук после појадокот. Одгледува краставици, бамја, лубеница, страсно овошје, јаболка, калинка, кокос, манго и многу билки.

Од доцните 90-ти, Кравиц соработуваше со тренерот на Мајами, Дод Ромеро, на кого му припишува заслуги што му помогна да одржува убав изглед и издржливост затоа што играше тричасовни концерти во 50-тите. Рутината е насочена – кардио вежби наутро, кардио пред спиење, тегови во текот на денот. Деновиве тие работат заедно преку FaceTime, вели Кравиц.

Но, во Елеутера тој мораше малку да импровизира, па тој тренира кардио вежби трчајќи по островот, додека тегови се сечат гранки на кокосови дрвја.

View this post on Instagram

Meditation and prayer.

A post shared by Lenny Kravitz (@lennykravitz) on

„Јас го нарекувам обука за џунгла“, вели тој.

Покрај тоа, тој не заборава да посвети време на медитација и молитва, што ги нагласува како клучна за одржување на добар дух во овие тешки моменти.

Она што му е најтешко е неможноста да снима музика и нови песни, но тој цврсто верува дека ова наскоро ќе заврши.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum