МРАЧНИТЕ ТАЈНИ НА РЕАЛНИТЕ ШОУА: Им мешаат алкохол и лекови, ги затвораат во ќелии без СВЕТЛО, не ги лекуваат, но тоа, НЕ Е НАјЛОШОТО…

27 август, 2020
2309747_screenshot-3_ff

Бошко Јоковиќ, кој беше член на обезбедувањето на едно од реалните емисии, реши да престане да работи со тоа и одлучи да каже што се случува зад камерите.

Тој се откажа од оваа работа затоа што, како што вели, го замислувал целиот проект на еден сосема поинаков начин, сè додека не започна да работи на тоа.

„Очекував дека тоа ќе биде она што всушност го гледаме на телевизија. Сепак, кога стигнав таму, тоа беше нешто сосема друго и сосема поинаку. Тоа е вознемирување, злоупотреба. „За жал за мене, учествував во сето тоа, но избегав од таму“, рече Бошко за Балкан Инфо.

Отпрвин, сè беше интересно за него. Овие беа луѓе кои беа веќе славни, а тој замислуваше дека сите си се држеа за себе затоа што тие сè уште беа на телевизија 24 часа.

„Всушност, тоа се едн од наобичните говеда, ние обичните луѓе, ние сме господа за нив“, открива Бошко.

„Многу работи не се гледаат таму. Тепачки, самоповредување. Еве еден дечко кој се повреди кога излезе неговата девојка, момчето се повреди и тоа толку сериозно „до коска“, требаше да се сошие, јас го превивав двапати таа вечер, ја замолив продукцијата да го земе за шиење, тие рекоа дека тоа е гребнатина и дека сте го преврзале и тоа е тоа “, вели разочараниот Бошко, откривајќи како настанала повредата.

Беше недела,исфрлање .Ми рекоа да го одведам тој учесник во таа т.н. „изолација“ како знам и умеам, бидејќи веќе се претпоставуваше дека неговата девојка ќе го напушто шоуто и дека ќе има проблем од негова страна кога неговата девојка ќе треба да го напушти тоа “, вели Бошко, додавајќи дека момчето веќе било затворено во изолација кога слушнал дека девојката излегла.

Тогаш момчето побарало да оди во тоалет, но обезбедувањето знаело што ги чека кога ја отвориле вратата.

Ја отворивме „изолацијата“, момчето веднаш го турна мојот колега, го фативме, го вративме внатре, го слушнавме како крши внатре, но тоа се случува секој ден. Момчето тогаш затропа на вратата, рече дека истекува крв, побара помош, кога ми покажа како изгледа неговата рака… “, ја раскажува целата ситуација.

Обезбедувањето веднаш, според процедурата, ги известила надлежните што се случило и чекаат натамошни наредби од нив за тоа како да постапат.

„Пријавувам и велам дека момчето било сериозно повредено, коската му е видлива, тој треба да биде зашиен, тие ни кажуваат дека единствено што можеме да направиме е да го преврземе. Тоа значеше дека ако не го преврзав, тој ќе крвареше сеуште. Но, ајде, тоа е човечки, го превив момчето, тие го пуштија да спие, после 20 минути повторно затропа на вратата, крв проби низ завојот “, објаснува поранешниот член на обезбедувањето.

Обезбедувањето ги извади неговите завои, продукцијата сето тоа го виде на камера, тврди соговорникот, тие виделе дека не станува збор за гребење, туку имаат проблем со можноста учесникот да избега и да каже некому што се случува внатре.

Тој открил и дека седативи се дистрибуираат скоро секој ден.

„За време на целото реално шоу, не видов ниту еден доктор, психијатар да дојде таму … Добивање седатив функционираше така што учесникот тропа на вратата и бара лек, потоа продукцијата да му дава ривотрил или нешто друго и тоа етоа. Не зборувам за лекови кои луѓето ги пијат за срце и веќе имале дијагнози и рецепти, само за седативи кои биле делени на своја рака“, открива Бошко.

Тие мешаат алкохол и дрога

Друг проблем е што овие лекови се мешаат со алкохол.

„И тогаш тие полудуваат и не знаат што прават. И следниот ден, кога ќе се сретнете со тој учесник кој ви предизвика проблем претходната вечер, тој се извинува затоа што не се сеќава. Додека гледаат на ТВ, луѓето гледаат дека нешто не е во ред тука, но сите мислат дека тоа е само алкохол. Тоа не е само алкохол, туку и апчиња “, забележува Јоковиќ.

Дури и овој поранешен член на обезбедувањето долго време мислеше дека кавгите меѓу учесниците се всушност договорени однапред и дека учесниците сами ги организирале.

„Всушност не, луѓето што седат горе се„ мозоци на реалното шоу “што го прават сето тоа. На пример, мојата девојка и јас сме внатре и имаме расправија. Ме удира и оди во изолација. Потоа ме праќаат во тајна просторија каде што ја повикуваат и девојкатана која јас и се допаѓам до одреден степен и и пуштаат на мојата девојка која седи во изолација на ТВ како сум јас со оваа девојка во тајна просторија. Тогаш оваа лудува овде, на оваа од тајната соба и ветуваат 100 евра преку хонорарот за да ме заведува малку … тогаш сите ќе се вратиме во куќата, и се караме. Сè е организирано и дизајнирано детално “, открива тајни.

Еден пример на сè што гледачите не можат да го видат и знаат е вообичаена практика да не се пуштаат учесниците во тоалет кога им се оди.

“Тоа е исто работа што луѓето не ја гледаат. Еден колега е зад таа врата на вилата, а еден во ходникот покрај тоалетот и тој регулира кога некој ќе излезе. И тогаш одозгора велат дека само еден може да излезе од дневната соба. Сега некој сака цигара, излегува во дворот за цигара, некој оди во тоалет, но тој не може се додека другиот не се врати од цигара а може да седи надвор половина час “, вели Бошко.

Тајна соба

Дури и познатата изолација не е тоа што го гледаме секој ден. Покрај редовните изолации што гледачите можат да ги видат на ТВ, тука е и таканаречената „Изолација 2“, која никогаш не се прикажува. Голема е 2 квадратни метри, на подот има плочки, нема светлина и нема мебел.

„Земаш девојка од забава за нешто затоа што таа направила, ја заклучувате во„ двојката “и ја оставате нека која е во мини здолниште да спие на плочките 12 часа. Тие девојки плачат, плачат, тропаат на вратата, прашуваат зошто се тука, ве молат да ги пуштите, а јас не можам да ја пуштам “. тој вели.

Што се однесува до самото затворање и условите под кои учесниците го поминуваат времето во изолација, Јоковиќ вели дека следново:

„Тоа зависи од тоа што направиле погрешно и колку згрешиле. Тоа зависи од тоа колку ќе бидете затворени. Тие ве затвораат, на пример, водителот ја води емисијата на шоуто и сега тој му шепоти нешто на некој таму, тие велат „ајде да одиме во изолација“. Ако проколнат некого, може да добие 24 часа. Во тие 24 часа, сè зависи од продукцијата – кога ќе јаде, кога ќе пие вода, кога ќе оди во тоалет. Во исто време, учесникот беше незаконски затворен таму, на плочки и без светлина “, потсетува тој.

Сè е симслено

Следниот факт сведочи дека целиот хаос што го гледаме на ТВ не е случаен.

„Има денови кога вршат притисок колку што е можно повеќе алкохол, да бидат колку што е можно луди. И, тогаш тие прават некои важни страни, а потоа кога ќе испадне хаосот, „Обезбедувањето, влезете внатре“. Добро е за продукцијата учесниците да се тепаат, да видат крв, да бидат навредувани … “, тврди Бошко.

Тој, исто така, ја отфрли приказната дека секој може да излезе од реалното шоу кога сака. Обезбедувањето е на влезот и не ве пушта надвор. Поранешниот стражар се сеќава и на една непријатна сцена кога мајка дојде да ја земе нејзината ќерка, решена да ја спаси:

„Мајката на еден од учесниците влезе во угостителството, ме нападна со нож од 30 сантиметри и ми рече да ја пуштам, бидејќи таа дојде за своето дете. Продукцијата ми се јави да ја нападнам таа жена, не сакав. Весникот пишува дека учесничката склучила договор со продукцијата да излезе од шоуто, но тоа не е вистина, нејзината мајка дошла по неа и ја земала таа вечер “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris