МРАЧНИТЕ ТАЈНИ ОД ДВОРОТ. Принцезата била жртва на сексуално насилство

3 јули, 2020
princezata

Сведоците ги раскажаа деталите од немилиот настан.

Војводката од Vastergotland, 42 годишната принцеза Викторија, престолонаследничката и воедно единствена со таква титула во светот. Пораснала во палата, опкружена со луксуз и слуги, а во 2010 година се вери за тренерот Даниел Вестингер со кој денес има 2 деца. Осумгодишната принцеза Естел и четиригодишниот принц Оскар. Меѓутоа и порај идеалниот живот, зад Викторија е и немилиот настан за кој се знае многу малку во јавноста- принцезата била жртва на сексуално насилство.

Princeza Victoria

Имено, како што пишуваа Шведските медиуми “Svenska Dogbladet”, принцезата била жртва на сексуално насилство од страна на осудениот сексуален престапник, 73 годишниот фотограф Џеана- Клаудија Арнаулт, кои според очевидците, тој непримерно ја допирал во 2006 на еден настан. Иако професорката по книжевност Еба Вит- Бретсторм ја потврди приказната за силување на принцезата, кралскиот двор тогаш одби да ги искоментираат наводите, а подоцна изворите се загрижија дека принцезата повеќе никогаш нема да остане сама со Арнаулт.

Princeza Victoria

Принцезата, како ни остатокот на семејството, во медиумите не се огласија за оптужбата за сексуалното насилство , но во 2006 тие многу се ангажираа да ја заштитат жртвата од сексуално насилтво како и нивното вклучување во движењето “Mee too” во склоп каде Арнаулт го тужеле 18 жени за секскуало насилство. Од 2018 година тој е во затвор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi