Му беа потребни цели 20 години за овој потег: новиот имиџ на Киану Ривс особено ѝ се допадна на неговата девојка

27 октомври, 2020
1335577

Уште во 1999 година, го видовме во првиот филм од трилогијата Матрикс. Потоа се појави како 36-годишник со уредна кратка фризура. Во меѓувреме, Кијану Ривс започна да носи долга коса што постепено стана негов заштитен знак. Деновиве тој изненади со значителна промена на сликата со која ги собра сите пофалби.

Ретко кој од неговите многубројни обожаватели некогаш се надеваше дека ќе го види повторно со кратка коса, но храбриот и исклучително професионален актер Кијану Ривс беше подготвен на тој чекор и за новата улога. Деновиве снимен е во Берлин, каде се одвива снимањето на четвртиот филм „Матрикс“, во кој Ривс повторно ќе биде главна улога.

За улогата, 56-годишникот ја скрати својата долга коса во потполно кратка фризура, а истовремено избриша неколку години од лицето. Секој е воодушевен од новиот изглед, особено неговата партнерка, 46-годишната уметница Александра Грант.

Александра веќе некое време е со својот избраник во германската престолнина, па го носи на снимањето и доаѓа да го земе. На едно такво збогување, заљубените гулаби беа фотографирани од дежурни фоторепортери, а фотографиите брзо го обиколија Светот.

Романтичниот Ривс не се воздржа пред толпата и страсно ја бакна својата Александра низ прозорецот на автомобилот.

Патем, јавноста со години го доживува Киану Ривс како осамена и разочарана холивудска sвезда, па сите беа изненадени кога минатата година тој се појави на црвениот тепих држејќи ја за рака Александра. Нивното пријателство, кое трае веќе десет години, со текот на времето прерасна во љубов, а обожавателите не ја криеја радоста што нивниот омилен актер конечно најде причина да биде среќен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum