„Му пукна филмот“ : Дејвид Бекам и изрече строга забрана на сопругата!

8 октомври, 2020
davidd

Не е лесно да се издржи во долгорочен брак, особено кога сопружниците постојано се оптеретени со бројни деловни обврски и грижа за децата и домаќинството. Ова важи и за познати парови како 45-годишната поранешна фудбалска sвезда Дејвид Бекам и неговата сопруга, поранешната „Спајс грлс“ и модната дизајнерка Викторија Бекам, кои се во брак 21 година. Поради оваа причина, со цел да „фати“ време за себе и за својата врска, Дејвид реши да направи остар потег, пишува Мирор. Тој и забрани на Викторија да го користи мобилниот телефон навечер и да ги разгледува социјалните мрежи затоа што сакаше тоа време да го помине само со неа, непречено.

View this post on Instagram

Kisses @davidbeckham, I love u 💕

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on


За да има поквалитетно време со својата сопруга и да ја задржи интимноста и „љубовната ревност“, Дејвид неодамна ги остави децата дома и ја однесе Викторија на седумдневен велнес пауза.


Оазата во Баден , Германија, каде повторно се зближија. Поранешниот фудбалер се надева дека ќе има почесто такви моменти со неа сега кога е во сила неговата забрана, откри извор близок до семејството Бекам. ‘Тој навистина често чувствува дека Викторија поминува премногу време на телефон. Затоа и рече дека сака вечери без мобилни телефони, таблети и компјутери. Тој смета дека тоа ќе биде добро за целото семејство “, рече изворот.

victoria i david beckham

Како Викторија ќе ја издржи забраната е уште не се знае, тврди изворот, но објаснува дека Викторија била исклучително задоволна што Дејвид ја изненадил со одмор во луксузен велнес центар, без деца, 21-годишниот Бруклин, 18-годишниот Ромео, 15-годишниот Круз и деветгодишната ќерка Харпер. Наводно, долго време сонувала за тоа и го нарече празникот нејзина „најголема фантазија“.

View this post on Instagram

Kisses from posh and baby posh ✌🏼💕💕

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on