Благодарение на Даниел Крег на последното снимање на Џејмс Бонд се потрошија половина милион долари за Кока Кола

17 ноември, 2020
1330937 (1)

Познатите знаат да имаат многу невообичаени побарувања, но на славниот британски актер не му требаше оваа огромна количина најпопуларен газиран пијалок во светот за освежување, туку за безбедноста на неговиот двојник на мотор.


Продуцентите на „Нема време за умирање“, 25-то продолжение на франшизата Џејмс Бонд, користеа скоро 32 000 литри Кока-Кола за да ја направат улицата поплочена со камења помалку лизгава заради снимањето на акробацијата на славниот таен агент.


Како што откри шефот на каскадери Ли Морисон, Даниел Крег смислил трик што му овозможил на неговиот двојник Пол Едвардс да прескокне ѕид преку рампа од 8 метри и да слета на улицата со калдрма. Филмската екипа потроши скоро половина милион куни на безалкохолен сладок пијалок, кој остави леплива трага на каменот по сушењето. „Потрошив скоро 60.000 евра и ја испрскав Кока-Кола на лизгавите површини“, рече Морисон, додавајќи дека безалкохолниот пијалок ја исчистил површината по испирањето.


Филмот „Нема време да се умре“ треба да се појави во кината во април следната година, откако двапати беше одложуван поради пандемија на коронавирус. Се верува дека ова ќе биде последната улога на Крег во Џesејмс Бонд. Крег ја поздрави одлуката на Ворнер Брос повторно да се одложи. „Ова нешто е поголемо од сите нас. Јас само сакам луѓето да одат да го гледаат филмот на единствениот вистински, безбеден начин “, рече британскиот актер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi