Детали од снимањето на „Пирати од Карибите“. Кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе неуспешен

1 јули, 2020
fdfdfdfdfdf


Франшизата „Пиратите од Карибите“ продолжува, а неодамна беше објавено дека Маргот Роби ќе глуми во него. Додека сè уште чекаме детали од снимањето, ви носиме интересни факти од снимањето филмови кои можеби не сте ги знаеле.

Капитенот Џек Спароу, кој го игра Џони Деп, има златни заби во филмовите и тоа е всушност идејата на актерот. Додека го читал сценариото, тој замислувал пират со златни заби и отишол кај неговиот стоматолог за да провери колку ќе трае за да се инсталираат импланти. На режисерите им се допадна идејата и направија мали измени за да се осигураат дека сè е беспрекорно. За време на поголемиот дел од снимањето, Деп имал и специјални контактни леќи во очите кои служеле како очила.

За време на снимањето на продолжението „Непознати плими“, самиот актер инвестираше во сетот на филмот. Тој потроши 60.000 долари за да му обезбеди на целиот тим водоотпорни јакни за да ги заштити од зима и дожд. Во времето кога се снимаше, тој филм беше најскап, заради богатата продукција. Буџетот достигна 300 милиони долари, што е повеќе од сите три продолженија на „Господарот на прстените“. Деп исто така имал различни идеи што „Дизни“ не ги прифаќале. Тој сакаше Спароу да нема нос и да се плаши од чудни работи како пиперките. Производството одби..

Славниот актер за малку немало да ја добие таа улога, а негова конкуренција бил холивудската легенда Роберт Де Ниро. Де Ниро ја одбил улогата на Џек Спароу затоа што заклучил дека филмовите нема да котираат добро и дека ќе бидат целосен неуспех. Сепак, години подоцна, тој истакна дека не жали бидејќи неговиот помлад колега одлично ја одиграл улогата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi