Двојникот на Тоше од Нови Сад го основа ,,Тоше Проески трибјут бенд”

9 ноември, 2020
dvojnik

26 годишниот Андреј Дориќ од Нови Сад кој се прогласи за двојник на Тоше Проески поради неговиот изглед и физичката сличност со нашата музичка икона, формирал свој трибјут бенд во негова чест.

“Тоше Проески Трибјут бенд” својот прв настап ќе го има на 12-ти ноември во еден новосадски клуб. Како што наведуваат од клубот поради пандемијата е ограничен капацитетот на присутните.

Членови на трибјут бендот се: Андреј, Бојан, Горан, Дуле, Денис и Трба, а се работи за  се искусни музичари од кои дел имале можност и да соработуваат со Тоше.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi