Џони Деп се враќа во форма? Објавен е трејлер за новиот филм

28 јуни, 2020
KMKNM


„Чекајќи ги варварите“ е нов филм во режија на колумбискиот режисер Сиро Гуереро, а сценариото е засновано на популарниот роман на Ј.М. Куци. Првиот трејлер за филмот штотуку излезе, а главните улоги ги играат Џони Деп, Сер Мајк Рајленс и Роберт Патинсон.

Фановите на социјалните медиуми коментираа дека изгледа дека Џони Деп се враќа во својата актерска форма. Критичарите изјавија дека глумењето на Деп во овој филм е „возвишено и одлично“. Филмот беше прикажан на минатогодишниот филмски фестивал во Венеција. Очекувањата се огромни затоа што режисерот веќе освои Оскар, а по објавувањето на романот, писателот Куција ја освои Нобеловата награда за литература.