Го собори рекордот: Цеца се пофали со златна плакета за најголема ѕвезда!

21 април, 2020
ceca

Светлана Цеца Ражнатовиќ постави нов рекорд, највисок на Балканот, крунисан со златната плакета “Golden Award” која ја доделува Јутјуб.

Таа е единствен изведувач во оваа област со еден милион следбеници на нејзиниот канал, а нејзините видеа имаат над 1,5 милијарди прегледи.

Цеца се заблагодари за наградата на сите нејзини обожаватели и истакна дека едвај чека да одржи концерт.

“Една добра вест за мене, особено во овие тешки времиња. Горда сум и среќна, славиме милион! Во време кога сме осудени да поминуваме време дома, еден од изворите на мир е музиката и верувам дека многу фанови се сеќаваат на моментите кога пеевме заедно на концертите на нашите омилени песни. Не можам да дочекам да го сторам тоа повторно! “ рече таа.