„Игра на тронови“: Оригиналната романса на Џон Сноу беше дури и многу “понастрана” отколку неговата врска со Дениерис

19 јули, 2020
snow

Многу обожаватели на „Game of Thrones“ сметаа дека идејата за Џон Сноу (Кит Харингтон) и Даниерис Таргариен (Емилија Кларк) е прилично прилично чудна, со оглед на тоа дека тој беше технички нејзини внук. Впрочем, првата романса на Џон требаше да биде дури и “понастрана” од неговата љубов кон тетка му. Иако сценариото никогаш не излезе на телевизиското шоу, многу лесно ќе беше една од понезгодните романси во шоуто – што многу кажува со оглед на инцестиозната врска на Џејми Ланистер (Николај Костер-Волдау) со неговата сестра, Церсеј Ланистер (Лена Хеди).

Односот на Џон и Денерис на голем број фанови на серијата „Игра на тронови“ направи да се чуствуваат незгодно

Последната сезона на „Игра на тронови“ беше контроверзна на неколку нивоа. Романсата на Џон со Денерис беше очигледно најмалку загрижувачка од се што се случуваше, но сепак предизвика непријатни чувства кај многу гледачи.

Вистинските родители на Џон односно Егон Таргериан беа Лијана Старк и Регар Таргериан – кој всушност е брат на Денерис.

Ова не беше прв пат во „Игра на тронови“ да се појави инцест меѓу ликови. За време на целото шоу, обожавателите гледаа како Џејми и Церсеи се впуштаат во не толку тајна љубовна врска. Семејството Таргериан исто така учествуваа во инцест низ годините, главно за да ја одржат својата владеачка лоза чистокрвна.

Првично, Џон требал да се справи со овој лик „Игра на тронови“

Кога Џорџ Р. Мартин ја планирал оригиналната приказна, тој, наводно, имал различни планови за љубовниот живот на Џон. Според “Screen Rant”, планот на авторот бил Џон да се вљуби во Ариа Старк, која во шоуто ја играше Маиси Вилијамс.

Првично, Џон требал да се справи со овој лик „Игра на тронови“

Кога Џорџ Р. Мартин ја планирал оригиналната приказна, тој, наводно, имал различни планови за љубовниот живот на Џон. Според “Screen Rant”, планот на авторот бил Џон да се вљуби во Ариа Старк, која во шоуто ја играше Маиси Вилијамс.

Во својата оригинална шема, Мартин пишува дека Џон и Ариа се лудо вљубени еден во друг, но не постапувајќи според нивните чувства затоа што биле растени мислејќи дека го имаат истиот татко, Нед Старк (Шон Бин). Но, откако Џон го дознава вистинскиот идентитет на неговите родители, тој би бил слободен да биде со Ариа (и покрај тоа што сè уште се братучеди).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi