Ќерката на Бијонсе и Џеј Зи ја освои својата прва номинација!

17 јуни, 2020
qb

Осум годишната Блу Ајви Картер ја освои својата прва номинација, наградата БЕТ.

Номинациите во музичка, телевизиска, филмска и спортска категорија за 2020 година беа објавени во понеделникот, а меѓу нив е и ќерката на Бијонсе и Џеј Зи. Девојчето се појави во песната на својата мајка – “Brown Skin Girl” која е дел од филмот “Кралот Лав: Надареност”/ “The Lion King: The Gift”. Оваа моќна химна е номинирана за наградата “BET Her”.

Ова е само една од признанијата на осумгодишното девојче. Таа ја освои наградата „Ashford&Simpson“ во ноември минатата година, откако „Brown Skin Girl“ ја доби наградата за најдобар текст, а еден месец подоцна и беше доделена и “NAACP” награда за имиџ.