„Ми кажа уште нешто таа вечер“ – Весна Бејби со емотивен статус се потсети на Тоше

16 октомври, 2020
vesna

Денеска се навршуваат точно 13 години од заминувањето на нашата најголема музичка легенда Тоше Проески, па голем број негови колеги како и фанови уште од вчера се присетуваат на големината на овој наш великан.

Честопати знаеме да слушнеме и кажеме како секој еден од нас и до ден денеска се сеќава каде бил и што правел во моментот кога ја слушна тажната вест, бидејќи овој момент остана врежан во трајната меморија на македонскиот народ… изгубивме човек каков што ретко се раѓа дури и на илјада години, а ние го имавме кај нас. Толку блиску, а замина така рано…

Меѓу колегите и пријателите кои денешниот ден никогаш нема да го заборават е и Весна Бејби Петрушевска кај која Тоше гостуваше за последен пат, само неколку часа пред да тргне на неговото последно патување. Можеби токму затоа таа секој 16ти го чувствува толку силно.

И оваа година Бејби се присети на нивната последна средба и на зборовите кои последно си ги кажале, а фановите и испратија безброј коментари на поддршка.

„13 години Тошеневеројатно…како вчера да си правевме муабет пред снимање, па излеговме да ми го покажеш туарегот…се смеевме како подзакривуваш со ногата и како си ја повредил..колку беше убав,колку беше убав таа вечер…изморен, смирен, насмеан…ми кажа уште нешто таа вечер…те сакам, недостасуваш…врне и сега…како и оној понеделник…“, напиша на својот Инстаграм профил Весна Бејби.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum