Мудростите на Хомер Симпсон за пивото што сигурно не сте ги слушнале!

24 октомври, 2020
хомер

Хомер Симпсон, главниот јунак на популарната серија „Симпсонови“, е познат по својата безусловна љубов кон крофните и семејството. Овој смотан, симпатичен, наивен и искрен херој беше запаметен по многу работи, но може да се каже дека исто го краси и љубовта кон пивото!

Во текот на 28-те сезони, Хомер не насмеа безброј пати со смешни изјави за пивото, а ова се само некои од највпечатливите:

„Ајде да наздравиме за пивото – причината и решението на сите животни проблеми!“.

“Жената е како пиво. Изгледа добро, мириса добро и би се протнал како бос по трња како би дошол до неа”.

“Сине, верувај ми, не сакаш да пиеш пиво. Пивото е пијалок за татковците и децата со лажна лична карта”.

“О, не, што направив! Јас скршив касичката за неколку монети! Па, тука нема ни за пиво… всушност, чекај да пребројам пак… не, нема ни за пиво.

„Сине, мора да ја сакаш својата земја повеќе отколку што го сакам моето ладно пиво на топло Божиќно утро“.

“Добро, мозоку. Не те сакам, ниту ти ме сакаш мене, но ајде да ја завршиме оваа работа за да можам да се вратам на пивото и да ги убијам твоите мозочни ќелии”

„Ох, душо, не се опијанив, само одлетав во прекрасниот свет на фантазијата!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum