Музички петок: Пристигна новиот албум на Тејлор Свифт!

24 јули, 2020
tejlor

Поп-ѕвездата Тејлор Свифт нè изненади со нејзиниот нов студиски албум „folklore“, кој го објави ненајавено на полноќ.

Младата ѕвезда одлучи да се врати во своите корени, така што новиот албум има земјен тон, со влијание на други музички жанрови, а го сними целиот албум во изолација.

Како што напиша на социјалните трежи, на албумот соработуваше со музички херои, така што фронтменот на групата  The National, Арон Деснер, работел со неа на 11 песни.

Останатите песни се напишани од Џак Антоноф, Вилијам Боурди и Бон Ивер.

„Пред оваа година, веројатно би размислувала за „ совршеното време “ да издадам албум, но секој ден сè потсетува дека ништо не ни е загарантирано“, потенцираше Свифт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris