Netflix влегува во жестока борба и нуди неколку милијарди фунти за да ги добие правата на Џејмс Бонд

24 декември, 2020
1375487

Американскиот МГМ се надева дека ќе започне битка за правата што можат да ги интересираат стриминг услугите како Нетфликс. Неговиот најголем адут е убедливо филмската франшиза Џејмс Бонд – што ја споделува со семејството Брокули, ко-сопственици на авторските права. Интересот за Бонд се зголеми во октомври по смртта на Сер Шон Конери, првиот и, според многумина, најдобриот актер кој го отелотвори британскиот таен агент на филмското платно.

Sean Connery

Исто така, МГМ продуцираше или дистрибуираше филмови како што се франшизата Роки, „Танц со волците“ и трилерот „Кога јагнињата ќе стивнат“ за канибалот Ханибал Лектор, како и ТВ серии вклучително и „The Maid’s Tale“.

George Lazenby
Sir Roger Moore

Раководството на МГМ претходно играше со можноста да го продаде својот каталог, но пандемијата и зголемената популарност на услугите за стриминг ги натераа да помислат дека овој пат ќе можат да ја монетизираат, со инвеститори во приватниот капитал како можни ривали на гигантите во стриминг во готово.

Voštane figure James Bond agenata
Pierce Brosnan
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi