Почнува снимањето на филмот заснован на приказната од познатиот „Брилијантин“

23 јули, 2020
bri

Студиото на Парамонт започнува со работа на филмот „Summer Lovin“, што претставува вовед во популарниот мјузикл „Брилијантен“ (Grease), со кој се прославија Џон Траволта и Оливија Џон, јавуваат американските медиуми.

Брет Хејли е ангажиран да го режира овој филм, пренесува N1.

Ова ќе му биде прв филм во поголемо студио, по режирањето на таканаречените „инди филмови“ како „Hearts Beat Loud“ и „ I’ll See You in My Dreams “, според Deadline.

Grease е музички филм од 1978 година во кој играат Траволта и Џон. Предговорот ќе биде наводно по она што се случило пред Дани и Сенди да се сретнат во текот на летото.

„Брилијант“ е сè уште еден од најуспешните филмски мјузикли на сите времиња, и беше голем хит на Бродвеј.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi