Софија Вергара со зачуденост ја гледаше изведбата на 73-годишната баба во America’s Got Talent

26 јуни, 2020
sofia

Бабичката која се појави на аудицијата за емисијата Американски суперталент ги воодушеви публиката и жирито, откако откри дека има 73 години.

Џозефина Монастерио се претстави во шоуто “Америка има талент” и докажа дека возраста е само број. Снимката за нејзината изведба се појави на Јутјуб и веќе ја виделе неколку милиони луѓе.

Сите членови на жирито и дадоа на бабата 20 години помалку исто така беа изненадени и од фактот што таа започнала со боди-билдинг само на 59-годишна возраст.