Том Круз продолжува со снимање на еден од најскапите филмови досега направени во Холивуд

28 август, 2020
11783146555f4761d53f8c0698442941_v4_big

Познатиот актер и sвезда на бројни култни филмови Том Круз е подготвен да се врати на малите и големите екрани.

Во видеото што го објави на Твитер, Круз покажа дека ќе оди на проекцијата на “Tenet” на Кристофер Нолан. Тоа е најбараниот мистериозен филм на научната фантастика, кој љубителите на филмската уметност со задоволство го исчекуваат.

„Голем филм. Голем екран. Ми се допаѓа“, рече Круз.

Исто така, овој филм е познат како еден од најскапите филмови досега направени во Холивуд, во категоријата оригинални филмови. Заплетот на филмот е всушност игра со концептот за поминување на времето, што е препознатлив потпис на Нолан, а комбинацијата на акција, драма, трилер, мистерија и научна фантастика ветува уште еден успех на големиот режисер.

Во краткото видео, Круз носи маска цело време, а потоа пристигнува на проекцијата и вели: „Назад на филмовите“.

Снимањето на филмот “Top Gun: Maverick”, во кој Круз ја има главната улога, беше одложено поради пандемијата. Продолжението на хит филмот во 1986 година е продолжено двапати, прво за декември 2020 година, а потоа и за јули 2021 година.

Во филмот се глумат и Мајлс Телер, Џенифер Конели, Џон Хем, а режисер е Џозеф Косински.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris