Вест што ги шокираше обожавателите на серијата „Peaky Blinders“: Мистер Бин ќе го игра Хитлер?

25 септември, 2020
мр беан

Вести за шестата сезона

Фановите на популарната серија „Peaky Blinders“ беа изненадени од веста за шестата сезона. Имено, светските медиуми објавија дека постои можност славниот Роуан Аткинсон, легендарниот Мистер Бин, да го игра ликот на Хитлер во новата сезона.

Ова сè уште не е потврдено, но фановите се возбудени од оваа вест. Имено, претходната сезона навистина ја постави приказната, па логично е Хитлер да го гледаме во новата сезона како еден од поважните ликови. Многумина сметаат дека ова може да биде одлична можност за Аткинсон да ги покаже своите одлични актерски способности во сериозна улога, во која пошироката јавност ретко го гледа.

Снимањето на новата сезона ќе започне само следната година, а постои можност тој да биде пред публиката во 2022 година. Порталот „Експрес Велика Британија“ објави дека Аткинсон се сретнал со продуцентите на серијата и дека договорите сè уште траат.

Критичарите сметаат дека ова ќе биде одлична одлука и вистинско освежување во серијата. Аткинсон би бил голем ривал на Килијан Марфи (Томи Шелби), како и големите актерски имиња како Том Харди и Адријан Броди.