На 11 години започнала да пие – татко ѝ бил силеџија, мајка ѝ сакала да ја смести во лудница! А денес е холивудска БОЖИЦА!

28 октомври, 2020
dru

Тежок живот

Дру Баримор (45) немаше многу среќа во љубовта. Веќе има три неуспешни брака зад себе и ниту еден не траеше долго. Во 1994 година се омажи за филмскиот продуцент Џереми Томас, но бракот се распадна следната година. Во 2001 година се омажи за комичарот Том Грин, но и тој брак се распадна по една година. И во 2012 година се омажи за актерот Вил Копелман, но бракот траеше само четири години. Сега, како што пишува entertaintimes.com, таа конечно зборуваше за разводот од нејзиниот последен сопруг, но и за некои други животни борби во минатото.

Дру, на тој начин, откри дека тешко ја поднесува разделбата од Вил, и иако е симбол на пријатна, достапна и драга холивудска ѕвезда, на оваа актерка не ѝ се непознати судири во форма на правни борби, разводи, па дури и поделба на имотот. Најголемиот проблем по разводот со Вил, за Дру, не беше нивната бракоразводна парница, туку животот на нејзините две ќерки, за кои сакаше да обезбеди да пораснат обележани со љубов и поддршка, особено затоа што Дру немаше среќно детство и имаше проблематично минато. Иако славата ја постигна како дете со улогата во филмот „ET Alien“, тоа не ја спаси од растење во насилно опкружување.

Нејзиниот татко, актерот Џон Дру Баримор, беше тежок алкохоличар и исклучително насилен, додека нејзината мајка ,Џејд Баримор исто така беше склона кон неодговорно однесување и не се грижеше многу за Дру, па дури се обиде да ја смести во институција за ментално болни. Затоа, не е изненадувачки што Дру започна да пие самостојно на 11 години, на 12 години веќе беше зависна од дрога, а на 13 години се обиде да изврши самоубиство и беше хоспитализирана, а на 14 години буквално и законски се разведе од родителите. Поради нејзиното однесување, во тие години веќе беше нарекувана „непослушно дете на Холивуд“, но гледајќи го своето минато, не можеше да стане поинаква. Тука е скоро четири децении и не е мала работа за Холивуд каде правилата на играта се немилосрдни и каде секогаш треба да се борите за улоги и престиж.

Отсекогаш сонувала за совршено семејство, а кога тоа не го постигна ниту со Вил, таа разделба ја доживеа како трагична. Затоа се согласи со Вил дека подеднакво ќе учествува во воспитувањето на нивните деца, без оглед на тоа што ѝ требаа години да се опорави од разводот со него, бидејќи не сакаше нејзините девојчиња да растат без родители, како што таа порасна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum