„НА ДЕВОЈКИТЕ ТОА НЕ ИМ БЕШЕ ДОЗВОЛЕНО“-Емилија Кларк зборува zа дискриминацијата на сетовите „Game of Thrones“

30 август, 2020
Emili-Clark

Ѕвездата од најпопуларната серија на сите времиња за прв пат зборува за настаните зад сцената.

Емилија Кларк, ѕвездата на сега култната серија „Игра на тронови“, го толкува ликот на Денерис Таргеријан. Ја освои публиката со својата извонредна убавина, а оваа серија ги сруши сите рекорди на гледаност и стана најголемиот хит на HBO.

View this post on Instagram

Dany as an IG model🔥

A post shared by Emilia Clarke (@emiliaclarkee) on

Популарната актерка се појави целосно гола во неколку епизоди на почетокот на серијата, а потоа во една прилика откри дека нејзините продуценти од тогаш барале честопати да се разголува. И таа не им остана должна.

„Денес, јас сум многу посвесена за тоа што ми се допаѓа и што е во ред да правам. Имав кавги на сетот кога реков: „Не, чаршафот останува горе“, и тие ќе ми кажеа: „Не сакаш да ги разочараш своите обожаватели на„ Игра на тронови “, на што би рекла:„ Ма, е**** се„“, свое времено раскажа актерката.

Сега таа реши да открие дека на снимањето на оваа хит серија не постоела секогаш еднаквост. Како што вели, кога било потребно да се носат обемни и многу топли костими, на жените не им било дозволено тоа.

„Кога снимавме во земја со топла клима и кога машкиот дел од тимот го носеше сето тоа, на нивните костуми беше прикачена специјална пумпа со мал генератор. Тој испумпа ладна вода низ цевките и ги лади. Беше толку чуден систем за ладење“, рече Емилија, додавајќи:

„Девојките не смееја да го сторат тоа. Сè што можев да направам беше да ја кренам периката за да ми биде полесно “.

Исто така, Емилија откри дека нејзиниот партнер од серијата, Џејсон Мамоа, ја охрабрувал да се спротивстави ако смета дека која било сцена од серијата или некој друг проект е несоодветен.

“Залутав низ првата сезона на” Игра на тронови “, без да имам идеја што правам. Никогаш порано не сум бил на таков сет. Претходно бев само на филмски сет двапати, а сега сум тука, целосно гола, со сите овие луѓе и јас немам идеја што треба да направам и што се очекува од мене. Не знам ниту вие што сакате ниту што јас сакам. Без разлика дали ќе бидам гола или не, целата прва сезона мислев дека не заслужувам да барам ништо “, признала актерката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris