На сите им беше непријатно: Новинари ја прашаа Џенифер Анистон што мисли за Анџелина Џоли!

17 септември, 2020
анистор


Џенифер Анистон и Бред Пит беа најпопуларната двојка во Холивуд се додека не ја виде фаталната Анџелина Џоли на снимањето, за која наскоро поднесе барање за развод.

 И така, таа се распадна, една од омилените љубовни приказни на многумина, а медиумите создадоа голема расправија помеѓу 45-годишната Анџелина и 51-годишната Џенифер.

Некои напишаа дека не можат да се поднесат едни со други, дека Џенифер сака да и се одмазди на Анџелина, дека Анџелина не сака да го чуе нејзиното име во сопствената куќа, но само тие ја знаат вистинската вистина за нивните чувства едни кон други.

View this post on Instagram

She’s so precious🥺❤️

A post shared by Jennifer Aniston & Brad Pitt (@jennpitt) on

Но, Џенифер деновиве беше гостинка во едно американско радио каде зборуваше за деловни проекти, глума и воопшто за животот, а потоа водителот праша: „Постојано се зборува дека некои колеги, поточно колешка, дека сте смртни непријатели. Дали медиумите претеруваат со овие изјави? ‘

Џенифер изгледаше дека не го очекуваше прашањето, па молчеше неколку секунди. Режисерскиот и продукцискиот тим, според американските медиуми, изјавил дека тоа бил многу непријатен момент.

View this post on Instagram

#AngelinaJolie ❤

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolie_offiicial) on

„Па, погледни, никој не треба да се мрази во животот. И јас не мразам никого, тоа е дефинитивно груб збор. Затоа, совеста ми е мирна “, рече Џенифер, а многумина подоцна почнаа да пишуваат на социјалните мрежи дека индиректно всадила вина во одговорот на Анџелина.