На социјалните мрежи е омилена исто како нејзиниот дедо во поранешна Југославија!: Погледнете како денес изгледа внуката на Јосип Броз Тито

17 август, 2020
titiova-unuka

Саша Броз е внука на поранешниот претседател на Социјалистичката Федеративна Република Југославија, Јосип Броз Тито.

Ќрката на синот на Тито, Мичо Броз, беше во брак со актерот Ранко Зидариќ, со кого ја има ќерката Сара, а денес таа режира бројни претстави во Хрватска и во странство.

Таа е активна на социјалните мрежи, а нејзините следбеници ја сакаат, исто како што сите во Југославија го сакаа нејзиниот славен дедо. Во една прилика, таа ги разнежни сите, кога сподели сеќавање од детството на Инстаграм, односно видео од себе со Тито.

View this post on Instagram

J.B.Tito / grandfather

A post shared by Saša Broz (@brozsasa) on

Деновиве, Саша воодушеви многу следбеници и покажа колку е привлечна и шармантна. Фотографирана е на невообичаено место, во пилотска кабина, а во описот на постот напиша:

„Испратете ме на Месечината, дозволете ми да играм меѓу ѕвездите“, напиша таа во својот пост и наскоро следуваа коментари како: „Жена лавица“, „Ти си толку убава“, „Партизанска ескадрила“, итн.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris