На сопругот му рекла дека оди на службено патување, па побегнала во Вегас и се омажила за друг: Љубовните проблеми на познатиот музичар! (ФОТО)

13 октомври, 2020
230919_profimedia0389583010_ls

Фил Колинс (69) можеби сакал прибежиште со Оријан (46), но таа не сакала со него.

Музичката легенда Фил Колинс (69) доживува вистинска љубовна драма во старите денови. Според ТМЗ, Колинс решил да ја протера својата сопруга од заедничката вила во Мајами, откако Ориана Квеџи (46) се вратила омажена со друг човек.

Тоа се шармите на оние брзи свадби во Лос Вегас, но музичарот, се чини, одлучи дека веќе нема сила да го следи темпото на 23 години помадата избраничка. Повеќекратниот добитник на Греми награда ѝ нареди да бара друг дом, но американските медиуми пишуваат дека Оријана не само што ќе се откаже од имотот, туку целата работа ќе заврши на суд, а Оријана му се заканува и на Колинс со објавување доверливи информации што ќе му наштетат на неговиот углед во јавноста.

Фил Колинс и Оријана се венчаа во 1999 година, ги имаат синовите Никола (19) и Метју (15),а се разведоа десет години подоцна. Тогаш Фил и плати на сопругата судска пресуда во износ од неверојатни 46 милиони долари, што беше официјално најскапиот развод во историјата на британската сцена.

Големиот пресврт во приказната се случи во 2016 година, кога парот се смири, а Колинс се пресели во Флорида за да биде поблиску до децата. Во меѓувреме, Оријана се омажи и се разведе со друг човек, Чарлс Мајати, а потоа по само два месеци му рече „да“ на Томас Битс, во Лас Вегас.

“Фил повеќе нема да ѝ дава ниту денар, не сака да има никаква врска со неа. Во моментот кога отиде на венчавка со друг маж, таа му кажала дека оди на службено патување”, открил извор близок на пејачот.