На светските ѕвезди им е досадно: Ентони свири на мачката, Шварценегер пее на магарето, а Дру лета на тепих!

21 мај, 2020
Насловна

Пандемијата на коронавирус не ги заобиколи ниту холивудските starsвезди, кои, заробени во нивните вили, смислиле начини да го прекинат слободното време. Некои исчистија плакари и миеја шерпа, додека други се занимаваа со необични активности со своите миленици.

Мадона, кралицата на поп, прво им порача на фановите голи во кадата дека за коронавирусот, не е важно дали сте богати, сиромашни, моќни, смешни, колку сте славни, паметни, каде живеете, колку години имате. Ова ги иритираше придружниците, бидејќи многу од нив немаат луксуз за капење во луксузна када и ливчиња од роза. Потоа Мадона отиде чекор подалеку и одржа концерт во својата бања. Таа зеде четка за коса, која служеше како нејзин микрофон, пееше и се вртеше околу тоалетот. Интересно е што за потребите на домашната изведба на Мадона, таа исто така зеде во центарот на вниманието во бањата, што може да се види како одраз на огледалото.

За време на карантинот, Сем Нил, sвездата на филмот „Паркот Јура“, реши да го среди својот плакар, меѓу другото, да ги измие сите чевли што не ги чистеше со години. Сем реши да се фали на своите придружници, па сними видео со патики поставени на радијаторот и опиша колку убаво мирисаат

Џулијан Мур  ги исчисти заборавените шерпи. Џулијан го снимаше својот син додека “уживаше’ во кујната прскајќи еден сад и тоа неколку минути. Таа ја триеше и ја триеше веќе чистата шерпа, за да се погрижи добро да ја трие. Затоа што, кој друг користи машина за миење садови?


Арнолд Шварценегер Терминаторот го помина времето во изолација со своите миленици – пони и магаре Виски и Лулу.

Карди Б Пејачката најде игра на табла во времето на короната што навистина и се допаѓа. Но, таа играше на погрешен начин. Таа ги постави коцките и од нив направи конструкција на нивната висина, а потоа одеше и истрча во нив.

Рита Вилсон, актерката и нејзиниот сопруг Том Хенкс, беа меѓу првите во Холивуд кои ја добија короната, а кога закрепнаа, почнаа да учат нови работи. Рита сфатила дека нејзиниот рап оди одлично, па се снимала себеси додека пеела една рап-песна со брзина на светлина. – Карантинско лудило. Погледнете и ќе верувате – напиша таа под видеото.

Ентони Хопкинс Актерот е активен на Инстаграм, особено за време на карантин. Ентони минуваше време со својата мачка Нибло, на која дури и даде концерт за пијано.

View this post on Instagram

Niblo wishes everyone a lovely day…

A post shared by Anthony Hopkins (@anthonyhopkins) on


Дизајнерката Стела Мекартни се забавува како дете! Мекартни излезе со необична идеја, но ги замоли нејзините придружници да не го повторуваат тоа дома. Седна на нејзината вреќа за спиење и се стркала по скалите. Видеото покажува дека дизајнерката скоро паднала, а нејзиниот крик може да се слушне.

Дру Баримор Актерката очигледно многу и недостасува на црвениот тепих, па се завитка во тепих, иако шарен, и го стори истото како и Стела.