НА ВЕНЧАВКАТА СИТЕ ГИ ВООДУШЕВИ СО РОЗOВИОТ ФУСТАН И ШИРОКАТА НАСМЕВКА: Дали знаете која е кумата на тенисерката Ана Ивановиќ?

26 август, 2020
133477_profimedia0293983381_ff

Кога српската тенисерка Ана Ивановиќ и германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер се заколнаа на вечна љубов во 2016 година, сите беа заинтересирани кого ги избраа за свои кумови.

Додека германскиот спортист го покани славниот скијач Феликс Невроитар да биде неговиот кум, Ана Ивановиќ го постави тоа важно прашање на пливачката Мирослава Најдановски.

Српската олимпијка, која пријателите ја нарекуваат Миња, со години е блиска пријателка на нашата тенисерка, но не сака да зборува за нивно пријателство и кумство.

View this post on Instagram

Always fun whit 👉 👭 #bff

A post shared by Miroslava Najdanovski (@minjanajdanovski) on

Колку што е познато, тие две станаа поблиски во 2008 година, за време на Олимписките игри.

Периодот за време на Олимпијадата во Пекинг беше исклучително лош за мене, затоа што имав здравствени проблеми, но затоа се родија доживотни пријателства таму и јас сум многу среќна што имам такви квалитетни луѓе околу мене. Не сакам да зборувам многу за мојата кума, затоа што тоа е лична работа – истакна таа во една прилика за „Ало“.

View this post on Instagram

We want back ! 👭👌#bff #vacation

A post shared by Miroslava Najdanovski (@minjanajdanovski) on

Како што имавме можност да видиме на фотографиите, Миња изгледаше убаво во елегантен розов фустан, додека косата ја собра во плетенка, но главниот детал беше широката насмевка што не ја симнуваше.

View this post on Instagram

Reunited! #bff 👭✌🏻️

A post shared by Miroslava Najdanovski (@minjanajdanovski) on

Гордата кума не сакаше да разговара со медиумите за овој важен ден во животот на нејзината пријателка, но таа сподели една од нејзините свадбени фотографии и напиша:

Ден исполнет со љубов.

View this post on Instagram

Day full of #love 💕

A post shared by Miroslava Najdanovski (@minjanajdanovski) on

Светските медиуми, кои се обидоа да ги направат најдобрите можни фотографии на денот на свадбата на славната двојка, го овековечија моментот кога кумовите и родителите се поздравуваа во Венеција по церемонијата.

Мирослава, патем, ја заврши својата пливачка кариера, а денес е член на тимот на Олимпискиот комитет на Србија. Кога штотуку го замени базенот со канцеларија, таа истакна дека сака да остане во светот на спортот дури и по завршувањето на кариерата.

Спортот ми даде многу и моја голема желба беше да останам во спортот – рече тогаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris