Најбизарните пред-брачни договори на холивудските ѕвезди

5 мај, 2020
Naslovna

Најпознатите ѕвезди во Холивуд ја знаат важноста да ги заштитат своите пари во бракот, како и брачните очекувања, па затоа пред да влезат во нова фаза од животот, тие често потпишуваат предбрачни договори.

Toa im jа зајакнува нивната безбедност, но има некои чудни аранжмани. Ова е список на најбизарните договори за пред брачни договори на славните личности.

Бијонсе и Џеј Зи

Богатиот рапер се заложи дека ќе плати 5 милиони долари на неговата сопруга за секое раѓање, а во случај на развод, таа ќе добие 1 милион долари за секоја година од брак.

Не е познато дали тој платил 5 или 10 милиони долари откако ги роди близнаците.         

Никол Кидман и Кит Урбан

Австралиската актерка реши да се обезбеди пред бракот со цел да го задржи сопругот на „вистинскиот пат“. Парите не биле толку важни за неа, но сигурноста дека тој повеќе нема да се дрогира, и ако консумирал наркотични средства, веднаш би го поништил бракот.

Бен Афлек и Џенифер Лопез

Бен и Џенифер никогаш не се венчале, но биле свршени. Тоа значи само едно нешто во Холивуд – тие можеа да направат договор за превентива.

Џенифер која беше јасно љубоморна, го замоли Бен да потпише дека во случај на измама, половина од неговиот имот ќе отиде кај неа.

Барањето на Бен беше различно, тој бараше неговата идна сопруга законски да се залага за секс, најмалку четири пати неделно.

Иако раскинаа по две години нешто пред свадбата и не ги исполниле овие услови, тие, наводно, страдале долго после едни со други по паузата.

Ким Кардашијан и Канје Вест

Доколку познатата брачна двојка се разведе, Канје ќе мора да плати 10 милиони долари на Ким но и да и ’ја остави семејната вила во која живеат и заедно ја изградиле, како и сите подароци што ги добила од него од кои некои се многу вредни.

Од друга страна, таа не би требала да го сподели со неа разводот што го заработи благодарение на реалното шоу.

Џесика Бил и Џастин Тимберлејк

Измамата, наводно, била единствената работа што ја заинтересирала убава актерка која се омажила за славен пејач и актер. Бидејќи ја изневерувал со актерката Оливија Мун, пред брак, таа побарала да добие отштета од половина милион долари во брак, ако повторно клекне пред друга жена.

Чарли Шин и Брук Милер

Брук сфатила дека е во врска со алкохоличар и женкар, затоа решила да има добар брак со предбрачен договор.

Веднаш по свадбата, таа добила половина милион долари, а за секоја година што ја поминале заедно, Шин , платил дополнителни 300 000 долари.

Покрај тоа, таа добила по 100 000 американски долари за преместување, како и целиот негов движен имот по разводот.