Најголемиот шок од годинашните номинации за Греми е што „The Weeknd“ не доби награда: Пејачот ја обвини Академијата за корупција!

25 ноември, 2020
грами

Најголемото изненадување на номинациите за Греми во 2021 година, објавено во вторникот на 24 ноември, беше целосно отсуство на The Weeknd и неговиот нов албум ‘After Hours’ кој како и сите досега стана голем хит. Самиот 30-годишен уметник не го криеше својот шок, пренесува Е на Интернет.

Тој истиот ден го сподели своето незадоволство со јавноста на својот профил на Твитер. „Греми остануваат корумпирани. Ми го должите мене, моите обожаватели и транспарентноста во индустријата … “, напиша тој.

Претседател на Академијата за снимање која ги објавува номинациите, Харви Мејсон Џуниор брзо се огласи, нагласувајќи дека оваа година академијата добила повеќе апликации од кога било досега. Тој исто така рече дека сочувствува со разочарувањето на пејачот и дека тој лично верува дека неговата музика оваа година беше одлична и достојна за секакво воодушевување.

Една од потенцијалните причини за ваквиот исход на гласањето се напнатите преговори меѓу музичарите и Академијата за тоа дали тие ќе настапат на доделувањето на наградите или на полувремето од Суперболот. Бидејќи на крајот се одлучи за финале во НФЛ, можно е некои да се нашле навредени. Сепак Мејсон Џуниор тој исто така ги негираше ваквите обвинувања и рече дека гласањето се случило пред одлуката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi