Најлегендарните британски кралски венчаници во историјата

16 август, 2020
јкјк


Ниту едно друго кралско семејство досега не ја заинтригира јавноста како тоај што живее во замокот Виндзор. Што е сосема логично, тоа е империја која некогаш го освои светот, предводена од бројни жени – од кои едната е сè уште на престолот денес. Додека најпосакуваната во светот, чија свадба ја следеше целиот свет, е приврзана и на ова семејство, секако и Лејди Д.

Венчаницата на Lady D, на пример, не потекнува од ниту една популарна модна куќа, како што се очекуваше, со оглед дека Дијана носеше модни парчиња со потпис на познати модни дизајнери.

Венчаницата на Дијана ја потпишуваат дизајнерската двојка Елизабета и Дејвид Емануел, британски дизајнери, познати по нивниот нешто неконвенционален пристап кон создавање облека.

Она што се очекуваше од принцезата Дајана, всушност.

, Кејт Мидлтон дојде со потписот на нејзината омилена британска модна куќа, од чии тоалети кога станува збор за официјални приеми, не го пропушта ни Александар Меквин.

,Меган Маркл, исто така, се определи за класика во светот на модата пред неколку години, француска модна куќа позната по својата висока елеганција Givenchy, но со Британците во водечката дизајнерска позиција Клер Вејт Келер.

Додека принцезата Евгенија се определи за Питер Пилот.

Причината за големото изненадување се случи неодамна, кога принцезата Беатрис се омажи, таа носеше прекрасен фустан со потпис на Норман Хартнел, дизајнерот кој беше одговорен за многу празнични модели на фустани, но и за венчаници што ги зафатија темелите на замокот Виндзор во текот на 20 век. век.

Погледнете ги некои од најубавите британски венчаници во нашата галерија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris