Најстарата сестра на Кардашијан објави текст за асексуалноста, проверете дали важи и за вас!

27 декември, 2020
кардашијан

Најстарата сестра на Кардашијан, Кортни, веќе извесно време ја води страницата „Пуш“, каде што можете да најдете разни текстови, главно содржина за животниот стил. Сепак, вниманието на нејзините обожаватели и странските медиуми го привлече најновиот текст за автосексуалноста.

“Дали сте асексуалец? Накратко, одговорот е веројатно да. Сите сме малку”, гласи почетокот на статијата. Терапевтот и автор Кејси Танер зборуваше за асексуалноста за страницата на Кортни и откри дека е одлика кога „некое лице го привлекува сопствената еротика“.

“Иако мастурбацијата е пример, асексуалноста може да се протега и надвор од сексуалното однесување, вклучително и чувство на копнеж или самопосаканост. Може да биде и способност да се чувствува сексуална желба преку визуелизирање, допирање или мирисање на себе”, изјави Тенерова за Пош.

“Тоа може да значи носење секси долна облека. Исто така, може да значи и средување на косата и чиста шминка за да се чувствувате добро, дури и кога сте во долга моногамна врска. Ако некогаш ве возбуди чувството на независност од некој друг, тоа е асексуалноста тоа е сосема нормално “, објасни таа.

“Многу луѓе се спротивставуваат на асексуалноста, плашејќи се дека е нарцисоидна или може да го наруши сексот на партнерот. Во реалноста, асексуалноста може да биде здрав, дури и вреден дел од вашиот сексуален живот”, нагласи таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris