Најубавата водителка на светот повторно ги покажа своите гради (ВИДЕО)

6 септември, 2020

Аргентинската водителка Марија Сол Перез важи за една од најатрактивните, ако не и најатрактивните жени на светот.

Кариерата ја започна во телевизија пред само три години – работеше како спортски новинар, а сега е презентер на временска прогноза.

Во младоста играше гимнастика, играше кошарка и одбојка, а љубовта кон вежбањето ја покажува и на социјалната мрежа Инстаграм, каде има пет и пол милиони следбеници.

Јасно е зошто …