Највлијателната инфлуенсерка на светот носи чанта од 432.000 $: Создала империја а има само 33 години

16 декември, 2020
chiara-ferragni-1-830x0

Италијанката Кјара Ферањи (33) е највлијателниот блогер во светот. Оваа убавица, која е и моден дизајнер и ТВ личност, беше фотографирана во Милано, расположена и насмеана за позирање и фотографирање со обожаватели.

Имено, оваа модна икона и нејзиниот сопруг Федез (31) неодамна ја добија наградата „Амброгино д’Оро“ за нивната посветеност на прибирање средства за време на вонредната состојба „Ковид-19“, а сега е сликана на улиците во Милано со торба „Хермес Биркин“ која чини колку што една луксузна куќа – дури 432.000 долари, или 355.600 евра. Чантата е изработена од кожа на крокодил, бело злато и дијаманти.

Која е Кјара Феранџи?


Убавата русокоса, по потекло од Италија, започна блог во 2009 година, кој прерасна во модна империја и со тоа стана познат низ целиот свет, додека нејзиното мислење е високо ценето во модната индустрија.

Нејзиниот блог „The Blonde Salad“ беше замислен како колекција на патеписи што таа ги напиша додека беше во Америка и го усовршуваше својот англиски јазик, а со текот на времето се претвори во блог посветен исклучиво на модата.

До 2011 година, таа стана омилено лице меѓу светските модни блогери, а нејзиниот блог веќе имаше над шест милиони посети месечно, а истата година доби бројни награди како една од највлијателните фигури во светот на модата.

Во 2013 година се преселила од Милано во Лос Анџелес, каде отворила своја компанија, во која работеле 10 лица. Студирала меѓународно право во Боконија, која сè уште не ја завршила, а покрај блогирањето се занимава и со дизајн. Чевли со нејзин потпис успешно се продаваат низ цела Европа, а Кјара инсистира сите материјали од кои се направени да бидат од Италија.


– Мојата тајна е дека отсекогаш сум бил своја. Никогаш не сум се трудела премногу – еднаш рече Кјара.

Две години е во брак со славниот италијански рапер Федез, а нивната врска уште од самиот почеток ја следат милиони на социјалните мрежи. Пред 13.000 луѓе на неговиот концерт во Верона, Федез ја повлече на сцената, отпеа песна напишана само за неа, а потоа извади прекрасен дијамантски прстен и ја запроси. Венчавката на Кјара и Федез беше многу гламурозна, а парот ја одбра Сицилија како место за венчавка.

Патем, деловниот успех на Кјара се анализира и на Харвард. Покрај тоа, таа во 2017 година ја освои титулата највлијателен светски инфлуенсер, а една година порано, престижниот „Форбс“ ја вклучи на списокот со 30 успешни лица под 30 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi