Наместо на своите деца тие им помагаат на своите браќа и сестри да ги напишат домашните задачи- Еве колкава е разликата во возраста помеѓу славните ѕвезди и нивните браќа или сестри

5 ноември, 2020
befunky-collage_bXdAoTA

Ние ги познаваме како sвезди, но тие имаат и своја друга страна и честопати се грижливи браќа и сестри, а најчесто се најстари во семејството. Откријте неколку пара браќа и сестри со разлика во возраста поголема од вообичаеното

Многу славни личности имале среќа да имаат браќа и сестри со кои можат да го споделат својот живот или дел од него. Но, можете ли да замислите ѕвездите да ги поминуваат саботите попладне помагајќи им на браќата и сестрите да напишат домашна работа? Всушност, вообичаено е тоа да се слуша меѓу ѕвездите затоа што многу од нив имаат браќа и сестри кои се многу помлади.

1. Ким Кардашијан (39 години) и Кајли Џенер (23 години)

View this post on Instagram

blessed with the best 🤪🤩

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Ким е можеби најпознатата Кардашијан од сите, а исто така е и најстарата сестра од групата сестри по Кортни. Од друга страна, Кајли, која е 17 години помлада од Ким, беше една од најбогатите луѓе на Светот во 2019 година.

2. Деми Ловато (28 години) и Медисон Де Ла Гарза (18 години)

View this post on Instagram

mi familia ❤️❤️

A post shared by Madi De La Garza (@maddelagarza) on

Кога Деми Ловато имала едвај 9 години, нејзината мајка ѝ родила полусестра, а сличноста меѓу двете сестри е зачудувачка. Младата Медисон е голем љубител на животни па посвои кучиња, риби, хрчаци и зајаци.

3. Аријана Гранде (27 години) и Френки Гранде (37 години)

View this post on Instagram

my best friend. 🌦💕

A post shared by Frankie James Grande (@frankiejgrande) on

Френки, постариот брат на Аријана Гранде, е постар околу една деценија од успешната поп-пејачка. Тој исто така се занимава со глума и пеење, но секако во сосема поинакво опкружување. Френки Гранде е претежно познат по улогите што ги игра во театрите на Бродвеј.

4. Ријана (32 години) и Рајад Фенти (24 години)

Ријана е околу 8 години постара од нејзиниот помлад брат Рајад. Секогаш објавува слики со ѕвездата на своите канали на социјалните мрежи и се чини дека имаат одлични односи. Забележете дека Ријана не го сака само нејзиното семејство, туку во основа и целиот Барбадос, каде 22 февруари е познат како Ден на Ријана.

5. Никол Ричи (39 години) и Софија Ричи (22 години)

View this post on Instagram

22 festivities

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

Никол, посвоената ќерка на Лионел Ричи, е 17 години постара од нејзината помлада сестра Софија.

6. Ник Џонас (28 години) и Френклин Џонас (20 години)

View this post on Instagram

Family.

A post shared by Nick Jonas (@nickjonas) on

Помладиот брат на Ник Џонас е роден 8 години по пејачот. Браќата Џонас често објавуваат слики со Френки на нивните канали на социјалните мрежи, каде може да се види добриот однос на сите нив.

7. Клоа Грејс Морец (23 години) и Тревор Дјук Морец (34 години)

Актерката е повеќе од 10 години помлада од нејзиниот постар брат Тревор Дјук Морец, а воедно е единствената жена во групата од 5 браќа и сестри.

8. Џеси Ајзенберг (36 години) и Хали Ајзенберг (28 години)

Џеси Ајзенберг е 9 години постара од нејзината сестра Хали, која исто така се занимава со глума од детството, но реши да оди во друга насока. Во последниве години, таа ги замени филмските сетови за нешто подеднакво спектакуларно: Бродвеј.

9. Џастин Бибер (26 години) и Џазмин Бибер (12 години)

View this post on Instagram

I love this little girl sooo much @jazmynbieber

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Пејачот има две сестри од различни мајки и всушност има прилично голема разлика во возраста и со двете: тој е 14 години постар од Џазмин „Џези“ Бибер и 24 години постар од Беј. Џастин Бибер често објавува слики со нив на својот профил на Инстаграм и често има симпатични натписи.

10. Зое Кравиц (31 година), Лола (13 години) и Накоа-Волф Момоа (11 години)

View this post on Instagram

miss these guys.

A post shared by Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz) on

Зоа е скоро 20 години постара од нејзините помлади браќа и сестри, Лола и Накоа-Волф Момоа. Актерката, која е поќерка на славниот актер Џејсон Момоа, на Инстаграм ги покажува добрите односи што ги има со нејзиниот очув и нејзините браќа и сестри.

11. Џејмс Франко (42 години) и Дејв Франко (35 години)

Дејв Франко е 7 години помлад од неговиот исклучително славен брат Џејмс. Сепак, не би било чудно да ги слушнеме луѓето како велат дека се близнаци, бидејќи сличноста помеѓу нив двајца е зачудувачка.

12. Александар Скарсгард (44 години) и Бил Скарсгард (30 години)

Сите членови на семејството Скарсгард се актери, дури и ако Александар би можел да биде исклучок затоа што бил морнар пред да влезе во шоу-бизнисот. Постои значителна разлика во возраста помеѓу браќата и сестрите, бидејќи Бил е роден кога неговиот постар брат имал 14 години.

13. Крис Хемсворт (37 години) и Лиам Хемсворт (30 години)

Помеѓу браќата Хемсворт има 7-годишна разлика, но ако копате малку подлабоко, ќе дознаете дека најстариот од тројцата, Лук, има 39 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi