Наследничката на Лионел Ричи ги освојува најпоскауваните мажи: Софија ужива во врска со поранешниот сопруг на Кортни Кардашијан

26 април, 2020
sofija 2

Скот Дисик не успеа да најде заеднички јазик со познатата реалити ѕвезда, а животот го продолжи со шармантната манекенка.

 Софија Ричи (21) го привлекува вниманието на јавноста каде и да се појави , но не само затоа што е атрактивна.

Покрај тоа што мажите се опседнати со нејзиниот изглед, таа е во врска со Скот Дисик (36), реалити ѕвезда и поранешен сопруг на Кортни Кардашијан.

View this post on Instagram

Monday’s 🙆🏼‍♀️

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

Сепак, многумина не знаат дека Софија е ќерка на Лионел Ричи и дека наидуваше на критики поради нејзината врска со проблематичниот Скот.

Убавата русокоса ја гради својата кариера во манекенството, а модните дизајнери често ја ангажираат затоа што има здрав изглед благодарение на вежбањето.