Не ги тргаа рацете една од друга: Дали ќерката на славниот супермодел и колешката се само пријателки или?

16 јули, 2020
Annotation 2020-07-16 175108

Кара Делавињ и Каја Гербер се снимени во средата во Лос Анџелес додека беа на протест за правата на Афроамериканците.

Манекенките Кара Делавињ (27) и Каја Гербер (18) привлекоа внимание со своето интимно однесување на протестите на движењето Black Lives Matter.

Кара и Каја се гушкаа во средата во Лос Анџелес додека беа во толпата луѓе сопрани поради правата на Афроамериканците. Девојките одреден дел од времето се прегрнуваа, а додека одеа се држеа за раце.

Делавињ и Гербер привлекуваа внимание и со своите модни комбинации. Кара носеше бел топ и црни кратки панталони, додека на главата имаше капа. Каја, која е ќерка на славниот супермодел Синди Крафорд, носеше мини фустан со точки. Двете манекенки имаа заштитни маски на лицата.

На Кара подоцна на протестот и се приклучи уште една пријателка, глумицата и модел Маргарет Куали (25). Девојките се прегрнаа, а потоа седнаа на страна и разговараа, дури тогаш Делавињ се одвои од Каја.

View this post on Instagram

@blmlosangeles @bldpwr #defundthepolice

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

Инаку, Кара неодамна се раздели од долгогодишната партнерка Ашли Бенсон, позната по улогата во серијата “Pretty little liars”. По разделбата, останаа во добри односи и имаат пофални зборови една за друга.  

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi